X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Janusz Korwin-Mikke: to rozsądne, że chcemy budować elektrownię atomową

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 17:22
- To, że powinniśmy różnicować energię, to jest oczywiste. Dobrze jest mieć energię z węgla, z oleju, z wody, z powietrza również na wszelki wypadek [...]. Trzeba to różnicować i bardzo rozsądne jest, że robimy elektrownię atomową - mówił w Polskim Radiu 24 prezes partii KORWiN, poseł Konfederacji i jeden z jej liderów, Janusz Korwin-Mikke.
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-MikkeFoto: PR24/PJ
Posłuchaj
14:05 250620-16-34-48-Korwin.mp3 Janusz Korwin-Mikke o energetyce, gospodarce i polskiej polityce zagranicznej ("Rozmowa PR24")

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę z prezydentem Donaldem Trumpem w Waszyngtonie. Rozmowy dotyczyły bezpieczeństwa militarnego, energetycznego i zdrowotnego, a także spraw gospodarczych. W Polskim Radiu 24 komentował to Janusz Korwin-Mikke.

panorama centrum warszawa noc free shut 1220.jpg
Produkcja, handel, usługi, energetyka. Szeroka współpraca gospodarcza Polski z USA

"Elektrownia atomowa w Polsce jest potrzebna"

Janusz Korwin-Mikke został zapytany o jego opinię na temat spotkania Duda-Trump. Jak podkreślił, wszystko zależy od tego, jakie będą wyniki.

- Bo na przykład mówi się o tym, że pan prezydent ma kupić elektrownię atomową. Otóż ja całe życie mówiłem, że jak robi się elektrownię atomową, to ze Stanów Zjednoczonych. Ale do tego celu nie są potrzebni prezydenci, tylko po prostu robi się przetarg w Polsce i jakaś firma amerykańska - ich jest bardzo dużo - na pewno wygra, a może wygra jakaś inna, może japońska, i wtedy buduje. Po co do tego celu prezydenci? - mówił polityk Konfederacji.

Czytaj więcej:

- To, że powinniśmy różnicować energię, to jest oczywiste. Dobrze jest mieć energię z węgla, z oleju, z wody, z powietrza również na wszelki wypadek - acz jest to bardzo droga energia w tej chwili, ale na wszelki wypadek taką baterię można mieć [...]. Trzeba to różnicować i bardzo rozsądne jest, że robimy elektrownię atomową. Tylko powtarzam, tego nie powinni robić prezydenci, bo prezydenci się na tym nie znają - dodał.

facebook michał kurtyka f 1200.jpg
"Pierwszy reaktor w 2033 roku". Minister klimatu o budowie elektrowni jądrowej

Kto powinien być sojusznikiem Polski?

- Polska powinna być otwarta na wszystkich sojuszników. Nie ma wiecznych przyjaciół i wiecznych wrogów. Trzeba zawsze być otwartym i powiedzieć np. Amerykanom: "kochani, jak wam się nie podoba, to możemy zrobić to z Niemcami, z Rosją, a to nie wiadomo z kim" - mówił Janusz Korwin-Mikke w PR24.

Podkreślił, że gdyby na przykład doszło do sojuszu Niemcy-Francja-Rosja, to Polska powinna być w sojuszu z Ukrainą i Stanami Zjednoczonymi. Ale można wyobrazić sobie sytuację, kiedy Polska jest w sojuszu z Rosją przeciwko komu innemu.

Janusz Korwin-Mikke zwracał też uwagę na sytuację za wschodnią granicą Polski. Podkreślił, że w interesie Polski jest nie tylko niepodległa Ukraina, ale także Białoruś i z tego powodu - jego zdaniem - Polska powinna wspierać Aleksandra Łukaszenkę na stanowisku prezydenta Białorusi, on jest bowiem gwarantem niepodległości tego państwa.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Janusz Korwin-Mikke (prezes partii KORWiN, poseł Konfederacji)
Data emisji: 25.06.2020
Godzina emisji: 16.35

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Dera: Polska to poważny sojusznik USA i ważny element w amerykańskiej strategii obronności

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 17:11
- Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z Donaldem Trumpem będzie reprezentował wszystkie państwa europejskie, gdyż chodzi o to, by liczebność wojsk amerykańskich w Europie nie zmniejszyła się, by nadal tu stacjonowały - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. - To kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej Ameryki w polskiej energetyce: LNG, bloki gazowe, rozmowy o atomie

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 12:30
Współpraca na polu energetyki ma być jednym z tematów wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Od kilku lat Polska kontraktuje tam skroplony gaz, amerykańskie firmy zaś dostarczają nam elementy elektrowni, przede wszystkim gazowych. Trwają rozmowy ws. energii atomowej.
rozwiń zwiń