more_horiz

"Popis nienawiści, arogancji i agresji". Senator PiS o sparaliżowaniu prac Sejmu przez posłów opozycji

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 18:40
- Mamy do czynienia z barbaryzacją życia politycznego, z pewnego rodzaju zdziczeniem. Lewica i Platforma Obywatelska od lat nie mają właściwie nic Polakom do powiedzenia, wiedzą, że w żaden inny sposób nie zdobędą władzy, więc po prostu chcą jakichś rozwiązań siłowych - powiedziała Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Maria Koc
Maria KocFoto: PR24/MS

Posłowie wysłuchali informacji rządu na temat funkcjonowania programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem", programów finansowanych ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych oraz ewentualnych skutków, jakie wywołuje w ich realizacji wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 roku.

20a27069 (1)12.jpg
Wnioski Jachiry i Nitrasa ws. wykluczenia z obrad. Jest opinia komisji regulaminowej

"Poseł Nitras był bardzo agresywny"

Obrady Sejmu zostały jednak sparaliżowane przez opozycję. Do przepychanek na sali sejmowej doszło po tym, jak Joanna Scheuring-Wielgus złożyła wniosek o dołączenie do porządku obrad projektu ustawy Lewicy, liberalizującego dostęp do aborcji. Wicemarszałek Ryszard Terlecki poprosił o interwencję Straż Marszałkowską i wykluczył z obrad dwoje posłów KO.

Posłuchaj
11:40 PR24_MPLS 2020_10_27-17-35-26.mp3 Maria Koc o zachowaniu polityków opozycji podczas obrad Sejmu oraz o znaczeniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej ("Rozmowa PR24")

- Mamy do czynienia z barbaryzacją życia politycznego, z pewnego rodzaju zdziczeniem. Widzieliśmy, jak zachowywały się panie z Lewicy czy posłowie z KO, jak chociażby pan Nitras, który popychał innych posłów i był, jak to często w jego przypadku, bardzo agresywny - oceniła Maria Koc.

Senator podkreśliła, że trzeba konsekwentnie wymagać porządku w Sejmie, szacunku dla innych posłów i innych poglądów. - Nie może być burd w parlamencie, to bardzo gorszące i uniemożliwiające przede wszystkim prowadzenie prac - stwierdziła polityk.

collage 1200.jpg
Ostra debata w Sejmie ws. aborcji. Parlamentarzystki PiS ubrane na biało, opozycji - na czarno

Koc: w ten sposób się nie rozmawia i nie rozwiązuje problemów

W audycji "Rozmowa PR24" zwróciła uwagę, że jesteśmy w okresie pandemii i z tego względu decyzje muszą być szybko podejmowane, tak jak rozwiązania, które będą ratowały zdrowie i życie Polaków oraz gospodarkę. Z tego względu nie powinno dochodzić do sytuacji, jaka miała miejsce we wtorek.

CZYTAJ TAKŻE:

- Lewica i PO od lat nie mają właściwie nic Polakom do powiedzenia, wiedzą, że w żaden inny sposób nie zdobędą władzy, więc po prostu chcą jakichś rozwiązań siłowych. Takim zachowaniem, zdziczeniem wręcz, i poziomem agresji politycy Lewicy skutecznie odstręczyli od siebie wyborców. W ten sposób się nie rozmawia i nie rozwiązuje problemów - zaznaczyła Koc.

W opinii senator, podczas obrad Sejmu mieliśmy do czynienia z popisem nienawiści, arogancji i agresji, ale też z lekceważeniem poglądów drugiego człowieka.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: 
Adrian Klarenbach
Gość: 
Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości
Data emisji: 
27.10.2020
Godzina emisji: 17.35

Polskie Radio 24/db

Zobacz także

Zobacz także