more_horiz

Przyszłość "piątki dla zwierząt". Radosław Fogiel: będziemy chcieli zrealizować cele tej ustawy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 18:15
- Celem ustawy było zwiększenie ochrony zwierząt w Polsce. Zarówno zwierząt hodowlanych jak i tych trzymanych w domach. Jest to kwestia czysto humanitarna. Nie zawsze jest tak, że jakaś ustawa jest po to, żeby osiągnąć dzięki niej cele polityczne - powiedział Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości o "piątce dla zwierząt".
Radosław Fogiel
Radosław Fogiel Foto: PR24/AK

We wrześniu na polskiej scenie politycznej zrobiło się gorąco z uwagi na procedowanie ustawy tzw. piątki dla zwierząt. Zakazywała ona m.in. hodowli zwierząt na futra. To nie spodobało się rolnikom, których wielu związanych jest z tym przemysłem. Spór wokół ustawy podzielił też obóz Zjednoczonej Prawicy, pojawiły się głosy o możliwym rozpadzie koalicji rządzącej. Prace nad tym projektem zostały wstrzymane.

1200 sejm.jpg
Libicki o współpracy PSL i PO: ta forma zakończyła się razem z "piątką dla zwierząt"

"Zrealizować cele ustawy"

Radosław Fogiel powiedział, że zapisy ustawy miały na celu przede wszystkim ochronę zwierząt. Jej procedowanie nie było obliczone na cele polityczne. - Celem ustawy było zwiększenie ochrony zwierząt w Polsce - powiedział, wskazując że chodzi zarówno o zwierzęta hodowlane jak i te trzymane w domach.

- Jest to kwestia czysto humanitarna. Nie zawsze jest tak, że jakaś ustawa jest po to, żeby osiągnąć dzięki niej cele polityczne. Ta ustawa była po to, aby wprowadzić standardy cywilizacyjne i humanitarne - dodał Fogiel i zaznaczył, że "większość Polaków zwierzęta kocha i szanuje".

Czytaj także:

- Na pewno cele tej ustawy będziemy chcieli zrealizować. Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest niezmienne. Miarą naszego człowieczeństwa jest to, w jaki sposób traktujemy słabszych, w tym zwierzęta - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
13:06 _PR24_AAC 2021_01_18-17-36-22.mp3 Radosław Fogiel o "piątce dla zwierząt" ("Rozmowa PR 24")

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 18.01.2021
Godzina emisji: 17.36

dz

Zobacz także

Zobacz także