X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spotkanie Morawieckiego z Orbanem i Salvinim. Czerwińska: to odpowiedź na oczekiwania wyborców

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 19:00
- Łączy rozmowa i myślenie o istocie Unii Europejskiej, także próba renesansu Europy, przywrócenie fundamentu, na którym została zbudowana, o czym niektórzy nie tyle zapomnieli, ile z premedytacją to odrzucają. To są kwestie, do których należy wrócić, i dobrze się stało, że w taki spektakularny sposób zostało to powiedziane - mówiła w Polskim Radiu 24 Anita Czerwińska, rzecznik PiS, komentując spotkanie Mateusza Morawieckiego, Viktora Orbana i Matteo Salviniego.
Anita Czerwińska
Anita CzerwińskaFoto: PR24/DB

W Budapeszcie doszło spotkania Mateusza Morawieckiego, Viktora Orbana i Matteo Salviniego. Głównym tematem rozmów było powołanie nowej grupy w Parlamencie Europejskim. Jej cel to "zaoferowanie alternatywy dla Europejskiej Partii Ludowej, która przechyliła się na lewo".

shutter free Viktor Orban 1200.jpg
W PE powstanie nowa frakcja? Premier Węgier: w perspektywicznych kwestiach doszliśmy do jednomyślności

Anita Czerwińska komentowała głosy polityków opozycji po spotkaniu w Budapeszcie. - Wbrew temu, co twierdzi opozycja, do informacji na temat spotkania każdy ma dostęp, są relacje i raporty. Spotkanie było poświęcone także temu, co dzieje się teraz, pandemii, temu jak chronić zdrowie obywateli - zaznaczyła.

Jak dodała rzecznik PiS, inicjatywa uczestników spotkania, która może zaowocować powołaniem wspólnej frakcji w parlamencie UE, będzie odpowiedzią na oczekiwania wyborców sił politycznych, które w tym bloku się znajdą.

Premier Węgier Viktor Orban poinformował na konferencji po spotkaniu w Budapeszcie, że z premierem Mateuszem Morawieckim i liderem włoskiej Ligi Matteo Salvinim zgodzili się, że chcą "renesansu Europy" i będą współpracować, aby ten cel zrealizować w przyszłości. "Nie ma między nami sprzeczności; chcemy reprezentować chrześcijańskich demokratów w UE" - mówił. Trzej politycy zapowiedzieli tworzenie wspólnej frakcji w Parlamencie Europejskim.

Posłuchaj
16:14 PR24_mp3 2021_04_02-17-33-44.mp3 Anita Czerwińska o spotkaniu Orban, Morawiecki, Salvini (Polskie Radio 24 / Rozmowa PR 24)

Poseł PiS odniosła się również do sytuacji działaczy polonijnych zatrzymanych na Białorusi. - Zarzuty wobec Polaków zatrzymanych na Białorusi są absurdalne i bezpodstawne. Niestety tak działa w ostatnich miesiącach prezydent Łukaszenka, który nie zgadza się z wolą Białorusinów, którzy heroicznie walczą od wielu miesięcy - podkreśliła, dodała także, że w tej sprawie potrzebne jest wspólne działanie Europy.

Czytaj także: 

Więcej w zapisie audycji 

* * *

Audycja: Rozmowa PR 24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Anita Czerwińska

Data emisji: 02.04.2021

Godzina emisji: 17.34

PR24/ka

Czytaj także

Połączenie EKR, Tożsamości i Demokracji i Fideszu w PE? Cedro: to byłaby znacząca siła

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 17:42
 - By realnie europejska prawica miała wpływ na podejmowane w PE i polityce kontynentu rozstrzygnięcia, musiałoby dojść do połączenia dwóch frakcji: Europejskich Konserwatystów i Reformatorów - w tej frakcji jest Prawo i Sprawiedliwość - oraz frakcji Tożsamość i Demokracja, a do tego jeszcze Fideszu - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Magdalena Cedro z "Dziennika Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń