X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ks. Bogdan Bartołd: wielkanocne "Alleluja!" może być dla nas nadzieją

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 17:11
- Myślę, że większość z nas podjęła się tego, by być w świątyni lub przeżywać dar domowego kościoła, by postawić sobie zasadnicze pytania, jakie jest nasze życie, ku czemu zmierza. To wszystko w optyce zwycięstwa, bo przecież Święta Wielkanocy oznaczają zwycięstwo dobra nad złem, miłości nad nienawiścią - powiedział ks. Bogdan Bartołd, proboszcz Parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Gościem audycji był również prof. Jan Grosfeld, ekonomista, politolog i antropolog.
ks. Bogdan Bartołd
ks. Bogdan BartołdFoto: PR24 / Robert Bartosewicz

Po raz drugi przeżywamy Wielkanoc w okresie pandemii. Jednak ks. Bogdan Bartołd zwrócił uwagę, że pomimo wszelkich trudności jest to czas świętowania.

franc mid-epa09115093 1200.jpg
Poniedziałek Wielkanocny. Papież: nie ustawajmy w poszukiwaniu Chrystusa zmartwychwstałego

- Myślę, że większość z nas podjęła się tego, by być w świątyni lub przeżywać dar domowego kościoła, by postawić sobie zasadnicze pytania, jakie jest nasze życie, ku czemu zmierza. To wszystko w optyce zwycięstwa, bo przecież Święta Wielkanocy oznaczają zwycięstwo dobra nad złem, miłości nad nienawiścią. Usłyszeliśmy radosne: "Alleluja!". Sądzę, że może to dawać nadzieję, iż trudny czas niebawem się zakończy - zaznaczył kapłan.

Posłuchaj
29:27 PR24_mp3 2021_04_05-16-30-23.mp3 Ks. Bogdan Bartołd i prof. Jan Grosfeld o istocie przeżywania Świąt Wielkanocnych ("Rozmowa PR24")

Prof. Jan Grosfeld stwierdził, że "światło zmartwychwstania Jezusa jest dla chrześcijanina, jak eksplozja". - Zmienia się dzięki temu w pełnię postać naszego życia. To początek tego, na co czekamy, że przez zmartwychwstanie dojdzie do przedłużenia naszego doczesnego pielgrzymowania w życiu wiecznym - wskazał antropolog.

Więcej w całej rozmowie. Zapraszamy do jej wysłuchania.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: 
Adrian Klarenbach
Goście: 
ks. Bogdan Bartołd, proboszcz Parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, prof. Jan Grosfeld, ekonomista, politolog i antropolog
Data emisji: 
05.04.2021
Godzina emisji: 16.30

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Święta w czasie pandemii. Ks. Bartołd: to okazja, by pomyśleć, co jest tak naprawdę najważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 14:34
Wielka Sobota to dla chrześcijan czas nadziei i oczekiwania na zmartwychwstanie Chrystusa. Po zachodzie słońca rozpoczyna się liturgia Wigilii Paschalnej, której obrzędy należą już do Niedzieli Zmartwychwstania.
rozwiń zwiń