X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Atak hakerski na konta szefa KPRM. Lisiecki: sprawców trudno będzie znaleźć

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 17:20
- Nie wiem, kto stoi za tymi działaniami. Są tacy, którzy wskazują na rosyjskie służby. Czy tak rzeczywiście było? Trzeba wyjaśnić te informacje - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki z PiS, komentując w ten sposób informacje o ataku hakerskim na konta internetowe szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka i jego żony.

Szef kancelarii premiera podkreślił, że celem tego typu ataków jest dezinformacja. "Zważywszy na to, że informacje zostały opublikowane w rosyjskim serwisie społecznościowym Telegram oraz fakt, że przez 11 lat miałem zakaz wjazdu na teren Rosji i Białorusi jako osoba aktywnie wspierająca przemiany demokratyczne na terenie byłego ZSRR, traktuję ten atak jako jeden z elementów szeroko zakrojonych działań dezinformacyjnych zawierających sfałszowane i zmanipulowane informacje" - napisał w oświadczeniu Michał Dworczyk.

 

dworczyk forum 1200 .jpg
Atak hakerski na konta szefa KPRM. Żaryn: służby analizują opisane wydarzenia

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę, że osoby znajdujące się na świeczniku pozostają pod ostrzałem i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. - Nie wiem, kto stoi za tymi działaniami. Są tacy, którzy wskazują na rosyjskie służby. Czy tak rzeczywiście było? Trzeba wyjaśnić te informacje - powiedział Paweł Lisiecki. 

Jego zdaniem doszło tak naprawdę do włamania na konto żony Michała Dworczyka. - Nie będzie łatwo to ustalić. Nic jednak w internecie nie ginie, każdy pozostawia ślad. Bez współpracy z Facebookiem sprawa będzie trudna do wyjaśnienia. Dlatego warto korzystać z podwójnych zabezpieczeń skrzynek mailowych i w mediach społecznościowych, żeby nie ułatwiać działań hakerom - podkreślił poseł PiS.

Dodał, że sprawą włamania hakerskiego powinny się zająć odpowiednie polskie służby. - Jeśli zawiodły, to powinno się przeprowadzić działania wyjaśniające i reformujące. Natomiast nikt tak nie zabezpieczy nas, jak my sami. Trudno będzie odnaleźć sprawców włamania. Tylko Michał Dworczyk może wskazać, które dokumenty były prawdziwe. Jest jednak na tyle odpowiedzialny, że będzie ze służbami współpracował - podsumował. 

Posłuchaj
11:31 PR24_mp3 2021_06_09-16-35-44.mp3 Paweł Lisiecki gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

 

Rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że sprawą zajęła się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa PR 24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Paweł Lisiecki (PiS)

Data emisji: 9.06.2021

Godzina emisji: 16.36

PR24

Czytaj także

"Minister tajne informacje czyta na papierze". Dr Piasecki o ataku hakerów na konto szefa KPRM

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 12:44
- Minister nie czyta na służbowym mailu, na telefonie, informacji tajnych. Minister czyta je na papierze - uspokajał na antenie Polskiego Radia 24 dr Bolesław Piasecki z Akademii Sztuki Wojennej, odnosząc się tym samym do cyberataku na konto ministra Michała Dworczyka i ujawnieniu tajnych informacji.
rozwiń zwiń