more_horiz

"3 tys. migrantów nie stanowi problemu". Janusz Korwin-Mikke o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 18:25
- To dzięki nam Aleksander Łukaszenka straci swoją posadę, a Białoruś zostanie wchłonięta przez ZBiR. Atakowaliśmy Łukaszenkę, zamiast udzielić mu pomocy. Łukaszenkę atakują USA, UE i Rosja, która chce wchłonąć Białoruś. Putin pracował nad tym dwadzieścia lat i wreszcie mu się uda. Na granicy pojawi się niedługo rosyjska armia, wyrzuci migrantów, a my podziękujemy Putinowi, że uwolnił nas od okropnego tyrana - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji.

Premier Mateusz Morawiecki opublikował w piątek podcast, w którym poruszył w nim m.in. temat kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicySzef rządu zwrócił uwagę, że sprawa od samego początku przybrała charakter międzynarodowy, a swoje stanowiska zajęli europejscy liderzy, a także prezydent USA Joe Biden. Jak dodał, wszyscy zgadzają się, że należy zaprzestać eskalacji tego konfliktu. Zaznaczył, że jedynym, który do eskalacji dąży, jest Aleksander Łukaszenka przy zakulisowym wsparciu Władimira Putina.


Kuźnica 1200 free2.jpg
"Na przejściu w Kuźnicy nie ma już migrantów stanowiących zagrożenie". MSWiA o aktualnej sytuacji na granicy

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 "Aleksander Łukaszenka zdenerwował się i robi nam świństwo". - Na tyle, na ile potrafi. Jedni wyrządzają duże świństwa, a inni zbierają na granicy 3 tys. ludzi. Wiele więcej nie może, bo niedługo przestanie być prezydentem, a Białoruś zostanie wchłonięta przez ZBiR. Łukaszenka przestanie się liczyć i nikt nie będzie chciał z nim rozmawiać - powiedział Janusz Korwin-Mikke. 

Lider Konfederacji podkreślił, że 3 tys. migrantów nie stanowi problemu. - Białoruś zostanie wchłonięta przez ZBiR, przestanie być niepodległym państwem. Na granicy będzie stacjonować rosyjska armia. Nasi politycy w ogóle tego nie zauważają, tylko zajmują się migrantami. Przerażające jest, że nie myślą o przyszłości, tylko o tym, co jest teraz - tłumaczył. 

Dodał, że podobny los czeka Ukrainę. - Agenci Władimira Putina już myślą ja namówić Polaków, żeby napędzili prezydentowi Rosji Ukrainę. To dzięki nam Łukaszenka straci swoją posadę, a Białoruś zostanie wchłonięta przez ZBiR. Atakowaliśmy Łukaszenkę, zamiast udzielić mu pomocy. Łukaszenkę atakują USA, UE i Rosja, która chce wchłonąć Białoruś. Putin pracował nad tym dwadzieścia lat i wreszcie mu się uda. Na granicy pojawi się niedługo rosyjska armia, wyrzuci migrantów, a my podziękujemy Putinowi, że uwolnił nas od okropnego tyrana - mówił Korwin-Mikke.

Zobacz także:

Jego zdaniem wraz z manewrami Zapad 2021 Putin postawił Łukaszence ultimatum. - Wojska rosyjskie nie wyjdą, jeśli nie powstanie ZBiR. Przy okazji wyszła sprawa Nord Stream 2. Gazociąg nie jest przeciwko Polsce, ale przeciwko Białorusi i Ukrainie. Wraz z uruchomieniem Nord Stream 2 Białoruś nie będzie już kraść rosyjskiego gazu i ropy, a Rosja będzie mogła zakręcić Łukaszence kurek. Tak naprawdę wystarczy, że podniesie ceny surowców do poziomu europejskiego. Łukaszenka przegrał, jest w tym momencie na łasce Putina. Dwadzieścia lat kombinował, próbował grać na różnych fortepianach - podsumował poseł Konfederacji.

Posłuchaj
14:17 PR24 2021_11_19-17-35-42.mp3 Janusz Korwin-Mikke gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Straż Graniczna odnotowała wczoraj 255 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Dwie duże grupy próbowały siłowo przekroczyć granicę - jedna liczyła około 500 migrantów, a druga - 50. Obu próbom zapobieżono.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja)
Data emisji: 19.11.2021
Godzina emisji: 17.35

PR24

Zobacz także

Zobacz także