more_horiz

Lewica chce obowiązku szczepień na COVID-19. Kaleta: właściwym krokiem jest słuchanie lekarzy

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 15:44
- Musimy pamiętać, że (koronawirus - przyp. red.) to nie jest przyjaciel, którego żeśmy chcieli, tylko to jest coś, co jest z nami i musimy zrobić wszystko, by się tego niechcianego gościa pozbyć - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta, pytany o obowiązkowe szczepienia na COVID-19. - Jak pokazują wszystkie źródła medyczne, mamy szczepionki, chyba nic lepszego nas spotkać nie może - ocenił.

Posłowie Lewicy przedstawili w niedzielę projekt ustawy, która nakładałaby obowiązek szczepień przeciw COVID-19 na wszystkich dorosłych obywateli. Według projektu osoby niezaszczepione podlegałyby karze grzywny.

"Właściwym krokiem jest słuchanie lekarzy"

- Na to wszystko jeszcze jest czas, na to wszystko mamy czas - oponował w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta. - Nie można rozważać doprowadzania do sytuacji, że coś jest obowiązkowe - podkreślił.

- Uważam, że promocja szczepień, dobre przykłady szczepień, słuchanie lekarzy, fachowców, słuchanie Rady Medycznej jest tym właściwym krokiem, który w tej chwili najbardziej jest nam potrzebny - wskazał poseł PiS. - W tej chwili mamy do czynienia z sytuacją, że to się zaczyna lepiej sprawdzać. Widzimy, że ludzie dostrzegają problem, czasami na własnej skórze. Mam tu na myśli doświadczenia przyjaciół, rodziny. To wszystkich nas musi skłonić do tego, byśmy z wielką rozwagą podchodzili do tego tematu - wskazał gość "Rozmowy PR24". 

"Nauczyliśmy się żyć z COVID-19"

Poseł PiS ocenił, że "jako społeczeństwo nauczyliśmy się żyć z COVID-19". Na uwagę, że trudno czynić z tego zarzut, bo do tego to zmierza, rozmówca Adriana Klarenbacha ocenił, że "to jest oczywiste". - Ale musimy pamiętać, że to nie jest przyjaciel, którego żeśmy chcieli, to jest coś, co jest z nami i musimy zrobić wszystko, by się tego niechcianego gościa pozbyć. Jak pokazują wszystkie źródła medyczne, mamy szczepionki. Chyba nic lepszego nas spotkać nie może - ocenił.

- Mamy system zero-jedynkowy: albo się szczepimy i przechodzimy łagodnie tę chorobę, albo się nie szczepimy i narażamy się na poważne konsekwencje, aż do utraty zdrowia i życia - wskazał poseł Piotr Kaleta.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:43 PiotrKaleta--PR24_mp3 2021_12_06-17-35-59.mp3 Piotr Kaleta o szczepieniach: nie można rozważać doprowadzania do sytuacji, że coś jest obowiązkowe ("Rozmowa PR24")

Czytaj także: 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

ProwadzącyAdrian Klarenbach

Gość: Piotr Kaleta (poseł PiS)

Data emisji: 6.12.2021

Godzina emisji: 17.37


mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem