more_horiz

Akt oskarżenia ws. Sławomira Nowaka. Krajewski: niewiele osób może dziś uwierzyć w jego niewinność

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 18:27
- Być może jest w szeregach PO chęć przemilczenia tematu podejrzanego o udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą Sławomira Nowaka, ale patrząc na materiał dowodowy, niewiele osób może dziś uwierzyć w jego niewinność - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski z PiS.
- Mówienie, że sprawa jest polityczna, to linia obrony Nowaka - J. Krajewski o akcie oskarżenia ws. ministra w rządzie Tuska
- Mówienie, że sprawa jest polityczna, to linia obrony Nowaka - J. Krajewski o akcie oskarżenia ws. ministra w rządzie TuskaFoto: PR24

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi Nowakowi. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz, przekazała, że został on oskarżony o popełnienie 17 przestępstw o charakterze kryminalnym, obejmujących założenie oraz kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze międzynarodowym, mającą na celu popełnianie przestępstw korupcyjnych i płatnej protekcji.

- Jeśli chodzi o sprawę Sławomira Nowaka, obok tej związanej z Romanem Giertychem, który 21 razy nie stawił się na wezwanie prokuratury, to mamy do czynienia z kolejnym politykiem Platformy Obywatelskiej, który tym razem jest oskarżony o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej i kierowanie nią. Mamy w niej 17 przestępstw o charakterze kryminalnym, które popełnić miał Sławomir Nowak, teraz będziemy czekać na jak najszybsze wyznaczenie rozpraw i wyrok w tej bulwersującej sprawie - komentował polityk PiS.

"Materiał dowodowy jest mocny"

Odnosząc się do zarzutów samego Sławomira Nowaka, jak i opozycji o tym, że sprawa ma charakter polityczny, powiedział, że mamy do czynienia z narracją i linią obrony byłego ministra transportu. - Materiał dowodowy w sprawie Sławomira Nowaka jest bardzo mocny i musiał zostać tak oceniony przez sądy, które podejmowały decyzję o zastosowaniu aresztu. Szereg dowodów zostało opublikowanych przez prokuraturę. Każdy może się z nimi zapoznać - przypomniał Jarosław Krajewski.

- Być może jest w szeregach Platformy Obywatelskiej chęć przemilczenia tematu podejrzanego o udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą Sławomira Nowaka, zamiecenie tematu pod dywan, ale na tym etapie śledztwa czy też już jego końca, niewiele osób może obronić tego byłego polityka w rządzie Donalda Tuska - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski z PiS.

Czytaj także:

Sławomir Nowak, były minister transportu w rządzie Donalda Tuska, został w lipcu zeszłego roku zatrzymany w Trójmieście przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, następnie usłyszał w prokuraturze zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, czerpiącą korzyści z korupcji. Później przez ponad rok przebywał w areszcie. W sierpniu tego roku Sąd Apelacyjny w Warszawie ostatecznie uchylił decyzję o zastosowaniu wobec Nowaka aresztu tymczasowego. Utrzymane w mocy zostały tylko wolnościowe środki zapobiegawcze, tj. zakaz opuszczania kraju, dozór policji i poręczenie majątkowe w kwocie 1 mln zł.

Posłuchaj
12:39 PR24_mp3 2021_12_21-17-35-12.mp3 - Mówienie, że sprawa jest polityczna, to linia obrony Nowaka - J. Krajewski o akcie oskarżenia ws. ministra w rządzie Tuska ("Rozmowa PR 24")

***

Audycja: "Rozmowa PR 24" 

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Jarosław Krajewski (PiS)

Data emisji: 21.12.2021

Godzina: 17:35

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem