more_horiz

Ks. prof. Piotr Mazurkiewicz: rany na ciele Jezusa to dowód na to, że do zmartwychwstania dochodzi się przez krzyż

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2022 17:00
- Wydaje się, że rany Chrystusa mają także drugie znaczenie. Wyciągając w Wieczerniku przebite dłonie mówi - nie bójcie się - pokazuje, że przez krzyż dochodzi się do zmartwychwstania - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Piotr Mazurkiewicz (UKSW). 
Ks. prof. Mazurkiewicz: święta Wielkiejnocy niewątpliwie są najważniejszym świętem dlatego, że w centrum stoi tajemnica zmartwychwstania Chrystusa
Ks. prof. Mazurkiewicz: święta Wielkiejnocy niewątpliwie są najważniejszym świętem dlatego, że w centrum stoi tajemnica zmartwychwstania ChrystusaFoto: Shutterstock/Renata Sedmakova

O tym, dlaczego Wielkanoc jest najistotniejszym wydarzeniem dla katolików mówił w PR24 ks. prof. Piotr Mazurkiewicz. 

- Święta Wielkiejnocy niewątpliwie są najważniejszym świętem dlatego, że w centrum stoi tajemnica zmartwychwstania Chrystusa. Jak mówił św. Paweł - jeśli Chrystus nie zmartwychwstał to daremna jest jest nasza wiara - podkreślił teolog.

Rany na ciele Zmartwychwstałego 

Gość audycji odniósł się również do pierwszego ukazania się Pana Jezusa po zmartwychwstaniu.   

- "Niewierny" Tomasz ma swoją rolę w całej Ewangelii. Ostatecznie jest on wierny, tylko nie jest łatwowierny. Stad jest on dla ważny w tym znaczeniu, że pokazuje nam, że apostołowie nie byli łatwowierni, szukali pewności, że mają do czynienia z Chrystusem Zmartwychwstałym - wyjaśnił.        

Duchowny zaznaczył, że rany na ciele Chrystusa pochodzące z męki i ukrzyżowania są "ważnym dowodem tożsamości Jezusa, to jest dokładnie ta sama osoba, ten sam człowiek, który zawisł na krzyżu".

- Jednocześnie jeśli popatrzymy na rany Chrystusa to jest to coś zastanawiającego, bo jeśli Chrystus ma odnowione ciało, przez zmartwychwstanie to rany mógłby zniknąć, ale tak nie jest - dodał.  

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
22:41 PR24_mp3 2022_04_17-15-33-27.mp3 Ks. prof. Piotr Mazurkiewicz o wierze w Zmartwychwstałego Jezusa ("Rozmowa PR24")

***

Tytuł audycji: Rozmowa PR24

Prowadził: Adrian Klarenbach

Gość: ks. prof. Piotr Mazurkiewicz (UKSW)

Data emisji: 17.04.2022

Godzina emisji: 15.33

kmp

Zobacz także

Zobacz także