more_horiz

Szczyt NATO w Madrycie. Maria Koc: Polska jest ambasadorem ukraińskich spraw

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 17:02
- Polska głośno mówi, że trzeba zrobić wszystko, by Ukraina wygrała tę wojnę - podkreśliła w Polskim Radiu 24 senator PiS Maria Koc, zaznaczając, że nasz kraj udzielił Kijowowi natychmiastowej pomocy po rosyjskiej inwazji. Nawiązując do rozpoczynającego się szczytu NATO w Madrycie, Koc zaznaczyła, że "Polska jest ambasadorem ukraińskich spraw".

Nowa koncepcja strategiczna NATO w reakcji na zagrożenie ze strony Rosji - to kluczowy temat rozpoczynającego się wieczorem w Madrycie szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował, że nastąpi zwiększenie z 40 tysięcy do 300 tysięcy żołnierzy sił wysokiej gotowości Sojuszu. O oczekiwaniach Polski wobec szczytu w Madrycie mówiła na antenie Polskiego Radia 24 senator PiS Maria Koc.

- Mam nadzieję, że zapadną decyzję, które wzmocnią wschodnią flankę Sojuszu i zwiększą obecność żołnierzy amerykańskich w Polsce - podkreśliła. Dodała, że NATO powinno zwiększyć swoją pomoc dla Ukrainy.

Zachód podzielony ws. wojny na Ukrainie

Zwróciła uwagę na "dwie opcje", za którymi opowiadają się kraje Sojuszu wobec wojny na Ukrainie. - Pierwsza z nich - która reprezentują USA, Wielka Brytania i Polska - mówi, że Ukrainie trzeba pomagać za wszelką cenę, (...) że sankcjami należy zdławić gospodarkę Rosji na tyle, by ona nie odzyskała już nigdy swojego potencjału i nie była groźna dla swoich sąsiadów - mówiła senator PiS. 

Reprezentantami "drugiej opcji" są natomiast politycy Niemiec, Francji i Włoch. - Oni chcieliby, by wojna zakończyła się jak najszybciej; by Ukraina zgodziła się na ustępstwa, także te terytorialne, wobec Rosji, żeby Putin mógł wyjść z tego konfliktu z twarzą - wskazała.

Maria Koc zaznaczyła także, że "Polska jest ambasadorem ukraińskich spraw" na arenie międzynarodowej. - Głośno mówimy, że trzeba zrobić wszystko, by Ukraina wygrała tę wojnę. Ten głos jest silny - podkreśliła. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
10:52 _PR24_AAC 2022_06_28-16-35-26.mp3 Maria Koc (PiS) o szczycie NATO i wojnie na Ukrainie (Rozmowa PR24)

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Maria Koc (PiS)

Data emisji: 28.06.2022

Godzina emisji: 16.35

kp

Zobacz także

Zobacz także