more_horiz

"Miała być Warszawa dla wszystkich, jest - dla wybranych". Krajewski o polityce Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 18:19
- Rafał Trzaskowski koncentruje się na sporach światopoglądowych, wchodzi w konflikty ze środowiskami prawicowymi. Obiecywał Warszawę dla wszystkich, a teraz, pod jego rządami, jest Warszawa dla wybranych - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Poseł PiS, a także były radny Warszawy Jarosław Krajewski skomentował w Polskim Radiu 24 politykę włodarza stolicy Rafała Trzaskowskiego. - Myślę, że sporo osób postrzega Rafała Trzaskowskiego jako skrajnie lewicowego w wielu elementach, jednak on sam w kwestiach gospodarczych wielokrotnie odwoływał się do liberalizmu. Mimo to, gdy PiS obniżało PIT czy CIT dla osób prawnych, miał wątpliwości - wskazał polityk.

Jak przypomniał, Trzaskowski "sprzeciwiał się temu, twierdząc, że on - jako prezydent Warszawy - będzie miał mniejszy budżet". - Przypomnę, że prezydent stolicy ma ponad 21 mld złotych, a nadal - przy tak dużym budżecie - ma problem i nie potrafi skutecznie przeprowadzać inwestycji - ocenił.

"Warszawa dla wybranych"

Wskazał na sytuację z ubiegłego roku, gdy ratusz skończył z nadwyżką w budżecie. - Trzaskowski po prostu nie potrafi wydatkować środków i to jest zła wiadomość dla mieszkańców Warszawy - zaznaczył Krajewski.

Zwrócił też uwagę na niegospodarcze aspekty rządów polityka PO w stolicy. - Rafał Trzaskowski koncentruje się na sporach światopoglądowych, wchodzi w konflikty ze środowiskami prawicowymi - powiedział. - Obiecywał Warszawę dla wszystkich, a teraz, pod jego rządami, jest Warszawa dla wybranych - stwierdził gość PR24.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
16:04 _PR24_AAC 2022_07_29-17-35-17.mp3 Jarosław Krajewski (PiS) o polityce Rafała Trzaskowskiego w stolicy (Rozmowa PR24)

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Jarosław Krajewski (PiS) 
Data emisji: 29.07.2022
Godzina emisji: 17.35

kp

Zobacz także

Zobacz także