more_horiz

Latos o Zjednoczonej Prawicy: przekaz na zewnątrz powinien być spójny

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 18:38
- Myślę, że będą kolejne wnioski dotyczące tego, co należy zrobić, jak należy rozmawiać z naszym - powiem delikatnie - chwilami dość nieco mniej przewidywalnym koalicjantem. Wolałbym, żeby w koalicji była jednak pewna przewidywalność - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos. 
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: PR24/AK

W środę zebrało się prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, a zatem ścisłe władze partii. Jednym z omawianych tematów w centrali ugrupowania przy u. Nowogrodzkiej w Warszawie jest sytuacja w koalicji rządzącej.

Myślę, że będą kolejne wnioski dotyczące tego, co należy zrobić, jak należy rozmawiać z naszym - powiem delikatnie - chwilami dość nieco mniej przewidywalnym koalicjantem. Wolałbym, żeby w koalicji była jednak pewna przewidywalność - podkreślił Tomasz Latos.

Odniósł się również do słów wiceministra klimatu i środowiska Jacka Ozdoby, który skrytykował politykę rządu premiera Mateusza Morawieckiego w zakresie relacji z Unią Europejską. 

"Na zewnątrz przekaz powinien być spójny"

- Uważam, że wszystko można sobie powiedzieć w swoim gronie. Mogą paść nawet męskie, twarde słowa. W swoim gronie możemy się spierać, możemy twardo dyskutować, rozmawiać. Natomiast na zewnątrz przekaz powinien być spójny. To nie służy nikomu i w tym sensie jestem niemile zaskoczony. Tym bardziej, że jest niespełna rok do wyborów - zaznaczył poseł PiS. 

Jak dodał, bardzo często, między innymi w medialnych wystąpieniach, posługiwał się terminem Zjednoczona Prawica. - Chciałbym dalej się tym terminem posługiwać. Jesteśmy zjednoczeni w głosowaniach i w obecności w rządzie - stwierdził gość PR24.

- My, jako ten większy partner, najważniejszy podmiot w rządzeniu, jesteśmy przewidywalni, lojalni. Lojalność w polityce jest niezwykle ważną cechą. Pamiętam pierwsze rządy PiS, kiedy mieliśmy do czynienia z niezbyt lojalnymi partnerami, zwłaszcza z jednym - podsumował Tomasz Latos.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
17:21 PR24 2022_11_30-17-36-10.mp3 Tomasz Latos o sytuacji w koalicji rządzącej (Rozmowa PR24) 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Tomasz Latos (PiS)

Data emisji: 30.11.2022

Godzina: 17.35

bartos/kor

Zobacz także

Zobacz także