more_horiz

Były minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk z zarzutem. "Prawo powinno dotyczyć wszystkich"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 16:30
Zarzuty dotyczące między innymi nielegalnego zdobycia pozwolenia na broń usłyszał były minister infrastruktury i sprawiedliwości w rządach PO-PSL poseł PO Cezary Grabarczyk. O sprawie mówili w audycji Rozmowa PR24 Janusz Szewczak (PiS) i Marek Jakubiak (Kukiz’15).
Audio
  • 12.03.2018 Janusz Szewczak i Marek Jakubiak o sprawie Cezarego Grabarczyka.

"Sprawa, w związku z którą byłem dziś w Katowicach, została już zbadana przez niezależną prokuraturę w 2015 roku. Zakończyła się umorzeniem. Dziś prokuraturą kieruje zawodowy polityk i stawiane zarzuty mają zastraszyć opozycję. Ale opozycja zastraszyć się nie da, a dobrego imienia będę bronił w sądzie" - oświadczył Grabarczyk na konferencji prasowej w Łodzi.

Według Janusza Szewczaka zarzuty wobec Cezarego Grabarczyka są poważne. – Sprawa jest polityczna a każdy złodziej tłumaczy się dzisiaj, że był roztargniony. To absurdalne tłumaczenia. Historia jest kompromitująca. Przy odrobinie przyzwoitości można wymogi (pozwolenia na broń) spełnić – mówił poseł PiS.

Zdaniem Marka Jakubiaka prawo powinno dotyczyć wszystkich. – Jeśli parlament przyjmuje ustawę dotyczącą restrykcji dla posiadaczy broni, to dotyczy to wszystkich. Jak wszyscy kasujemy bilety to wszyscy. Nawet ci którzy brali udział w testach mówili, że tego pana nie widzieli. Jeśli obywatel chce wystąpić o broń, to musi przejść badania, zapłacić i iść na komisję – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Prokuratura Regionalna w Katowicach ustaliła, iż poseł Cezary Grabarczyk 19 marca 2012 roku poświadczył nieprawdę. Miało do tego dojść w związku z prowadzonym na wniosek Grabarczyka postępowaniem o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej bojowej. Poświadczenie nieprawdy miało polegać na potwierdzeniu w dokumentach odbycia i przebiegu egzaminu, który faktycznie nie został przeprowadzony.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

__________________

Rozmowa PR24 w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

Data emisji: 12.03.2018

Godzina emisji: 16:08


Zobacz także

Zobacz także