more_horiz

Waldemar Sługocki: NATO gwarantem polskiego bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 17:49
- Chwalę dobre rozwiązania dla Polski - skomentował w Polskim Radiu 24 ustalenia szczytu NATO w Londynie poseł PO Waldemar Sługocki. - Bezpieczeństwo państwa polskiego jest ważne dla nas wszystkich, bez względu na to, jakie mamy poglądy polityczne - dodał.
Audio
  • 04.12.2019, "Rozmowa PR24". Gość: Waldemar Sługocki,poseł Platformy Obywatelskiej
Waldemar Sługocki
Waldemar SługockiFoto: PR24/AK
Obejrzyj
2019-12-04_SŁUGOCKI_KLARENBACH_PR24.mp4

Turcja zgodziła się na plan obronnościowy NATO dla Polski i krajów bałtyckich. Poinformowali o tym prezydent Litwy Gitanas Nausėda, który brał udział w zakończonym właśnie szczycie w Londynie, a chwilę później także szef Sojuszu Jens Stoltenberg.

Gość PR24 poseł Platformy Obywatelskiej Waldemar Sługocki uznał ustalenia szczytu za "ważną informację". - Należy cieszyć się, że wynik rozmów w Londynie w ramach szczytu NATO jest korzystny dla Polski. To był też test dla Donalda Trumpa - stwierdził polityk PO.

Czytaj także:
1200_Duda_Macron_PAP.jpg
Dr Jacek Raubo: trudno nie zakładać wyjścia Turcji z NATO

Bezpieczeństwo Polski ważne dla nas wszystkich

Gość PR24 przypomniał historię wstąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Podkreślał także znaczenie NATO dla światowego bezpieczeństwa. - NATO jest gwarantem polskiego bezpieczeństwa od 12 marca 1999 roku. Także bezpieczeństwa europejskiego. Bezwzględnie. Sojusz Północnoatlantycki jest dla Polski bardzo ważny - powiedział Waldemar Sługocki, który nie krył zadowolenia z ustaleń londyńskiego szczytu w zakresie spraw ważnych dla Polski. - Chwalę dobre rozwiązania dla Polski. Bezpieczeństwo państwa polskiego jest ważne dla nas wszystkich, bez względu na to, jakie mamy poglądy polityczne - dodał poseł Sługocki, który zaznaczył, że o sprawy wewnętrzne, polityczne można się sprzeczać dopiero wtedy, gdy jest zapewnione bezpieczeństwo militarne, a sytuacja międzynarodowa Polski jest stabilna.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prezydent Andrzej Duda na szczycie NATO w Londynie

Wspólna europejska armia

W audycji pojawił się także temat utworzenia wspólnej armii europejskiej. Powraca on regularnie w deklaracjach ważnych europejskich polityków którzy przekonują, że taka armia - jeżeli powstanie - powinna działać wewnątrz struktur Paktu Północnoatlantyckiego. - O europejskiej wspólnocie obronnej mówi się coraz więcej. Widać też coraz wyższe wydatki w kolejnej 7-letniej perspektywie na lata 2021-2026 na politykę obronną Unii Europejskiej - zauważył 
Waldemar Sługocki. Polityk w inej swojej wypowiedzi podkreślił, że
 wojska, które stacjonują dziś w Żaganiu, to też zasługa prezydenta Bronisława Komorowskiego i b. ministra MON Tomasza Siemoniaka. - Ciągłość państwa jest sprawą kluczową - podsumował w Polskim Radiu 24. 

***

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24/tb/PAP/IAR

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: poseł Waldemar Sługocki (PO-KO)

---------------------------------------

Data emisji: 04.12.2019

Godzina emisji: 16.35

Zobacz także

Zobacz także