more_horiz

Poseł PiS ws. weta prezydenta: musimy lepiej przygotować tę ustawę

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 17:41
Możemy powiedzieć "do trzech razy sztuka". Ja bym powiedział, że musimy lepiej przygotować tę ustawę i powinna ona wrócić do Sejmu, w innej formule, również z tymi zastrzeżeniami, które miał pan prezydent - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Sławomir Skwarek.

Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Nowe przepisy zezwalały, aby właścicielami mediów w Polsce były jedynie podmioty zarejestrowane w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Teraz ustawa ponownie trafi do Sejmu. Aby odrzucić weto prezydenta w Sejmie potrzeba 276 głosów. Kierując ustawę medialną z powrotem do Sejmu, Andrzej Duda zaapelował do posłów o konstruktywną dyskusję w kwestii przyjęcia przepisów ograniczających obecność zagranicznych podmiotów na polskim rynku medialnym. W Polskim Radiu 24 omówił o sprawie poseł PiS Sławomir Skwarek.

Weto do ustawy medialnej. Skwarek: nie jestem zaskoczony

Gość PR24 przyznał, że nie jest bardzo zaskoczony decyzją głowy państwa. Mówił też, że część argumentów Andrzeja Dudy do niego trafiła, chociaż nie ze wszystkimi się zgodził. - Pan prezydent dokonał takiego, a nie innego, wyboru. Miał cztery możliwości, skorzystał z tej najbardziej skrajnej - mówił Sławomir Skwarek.

Jak mówił, dokument teraz trafia do kosza, bo nie ma mowy o jego przyjęciu w obecnym Sejmie. - Jesteśmy politycznymi realistami, nie ma takiej możliwości. Nawet gdyby się nawrócili posłowie Konfederacji i byli za, i byli w stu procentach i nikogo by pani marszałek nie wykluczyła (...) to i tak te 231 naszych głosów i 11 nie da 3/5 [głosów]. (...) Nie widzę też możliwości, żeby Polskie Stronnictwo Ludowe zagłosowało za odrzuceniem weta - wyjaśnił.

Możemy powiedzieć "do trzech razy sztuka". Ja bym powiedział, że musimy lepiej przygotować tę ustawę i powinna ona wrócić do Sejmu, w innej formule, również z tymi zastrzeżeniami, które miał pan prezydent, czyli może dłuższe vacatio legis dla podmiotów, które to dotyczy - podkreślił poseł Sławomir Skwarek.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:33 PR24_mp3 2021_12_27-16-34-56_Skwarek.mp3 Sławomir Skwarek o zawetowaniu nowelizacji ustawy medialnej ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Sławomir Skwarek (PiS)
Data emisji: 27.12.2021
Godzina emisji: 16.35

IAR/PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także