more_horiz

Deeskalacja konfliktu Rosja-Ukraina? Poseł PiS: nie byłbym wielkim optymistą

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 18:23
Na całe szczęście nie sprawdziły się prognozy, że o godzinie 2 w nocy dojdzie do ataku na Ukrainę. (...) Chociaż nie byłbym wielkim optymistą. Bo z drugiej strony mamy wystąpienie członków Dumy do prezydenta Rosji, którzy się zwracają, żeby uznać samozwańcze republiki, które powinny stanowić integralną część Ukrainy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Sławomir Skwarek.

NATO zwiększy swoje siły na flance wschodniej - ustalili ministrowie obrony krajów Sojuszu na posiedzeniu w Brukseli. To odpowiedź na agresywne zachowanie Rosji i możliwą agresję na Ukrainę. Chociaż Rosja twierdzi, że wycofuje swoich żołnierzy spod granicy z Ukrainą, NATO nie dostrzega faktycznej deeskalacji. W Polskim Radiu 24 mówił o tym poseł PiS Sławomir Skwarek.

Deeskalacja konfliktu Rosja-Ukraina?

Gość PR24 z zadowoleniem zauważył, że nie spełniły się najgorsze przewidywania, które mówiły o tym, że minionej nocy Rosja zaatakuje Ukrainę. Dostrzegł pewne sygnały deeskalacji konfliktu, jednak - podkreślił - nie należy być zbyt wielkim optymistą.

- Z drugiej strony mamy wystąpienie członków Dumy do prezydenta Rosji, którzy się zwracają, żeby jednak [uznać] te dwie republiki, które powinny stanowić integralną część Ukrainy. (...) I może dojść do takiego faktu, że jednak przynajmniej ten mały krok do przodu Władimir Putin zrobi i dokona jakiegoś włączenia chociażby tego terytorium - mówił Sławomir Skwarek.

Na uwagę, że Duma chce uznania, a nie włączenia samozwańczych republik, poseł potwierdził, przy czym stwierdził, że to dopiero pierwszy krok. - A później, następny krok będzie taki, że zwrócą się te republiki z prośbą o to, żeby jednak były częścią Rosji. Bo tak to w historii bywało - stwierdził polityk PiS-u.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
09:51 PR24_mp3 2022_02_16-16-34-50_Skwarek.mp3 Sławomir Skwarek o zagrożeniu atakiem Rosji na Ukrainę ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Sławomir Skwarek (PiS)
Data emisji: 16.02.2022
Godzina emisji: 16.35

IAR/PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także