more_horiz

Hennig-Kloska: Putin przekonał się, że Europa wspólnie będzie bronić pokoju

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 19:45
- Europa wydawała się łatwym celem dla Putina, bo różne spory toczą się chociażby na poziomie Unii Europejskiej. Natomiast wydaje się, że wokół Ukrainy, również za sprawą USA i prezydenta Bidena, ale także Francji, Niemiec i wszystkich członków UE, w tym również Polski, ta jedność jest podtrzymywana - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Polski 2050 Paulina Hennig-Kloska.

Rosja od wczoraj deklaruje, że jej wojska opuszczają okolice granicy z Ukrainą. Inne informacje przedstawia NATO oraz Stany Zjednoczone, które stwierdzają, że nie obserwuje się zmniejszenia rosyjskiej obecności w miejscach, gdzie przed chwilą gromadzono wojska. W Polskim Radiu 24 mówiła o tym poseł Polski 2050 Paulina Hennig-Kloska.

Rosja nie spełnia swoich deklaracji?

Jak podkreśliła polityk, na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, że rosyjskie deklaracje faktycznie się spełniają. - Raczej wojska rosyjskie są skupione dość mocno wokół Ukrainy - stwierdziła

- Ale nie ma wątpliwości, że pewien pierwszy etap próby deeskalacji sytuacji w Europie został zakończony fiaskiem Rosji - dodała Paulina Hennig-Kloska.

"Europa utrzymała jedność"

Jak wyjaśniła, na Ukrainie panuje względny spokój i opanowanie, nikt nie wpadł w panikę, nie doszło do destabilizacji sytuacji w kraju, a raczej do mobilizacji narodu ukraińskiego. Ponadto - zauważyła - nie doszło do podziału w Europie i w świecie zachodnim. - Europa wydawała się łatwym celem dla Putina, bo różne spory toczą się chociażby na poziomie Unii Europejskiej. Natomiast wydaje się, że wokół Ukrainy, również za sprawą USA i prezydenta Bidena, ale także Francji, Niemiec i wszystkich członków UE, w tym również Polski, ta jedność jest podtrzymywana - mówiła Paulina Hennig-Kloska.

- Te wszystkie dyplomatyczne działania przyniosły efekt taki, że Putin przekonał się, że Europa wspólnie będzie bronić pokoju - dodała.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
14:36 PR24_mp3 2022_02_16-17-35-52_Hennig.mp3 Paulina Hennig-Kloska o konflikcie rosyjsko-ukraińskim ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Paulina Hennig-Kloska (Polska 2050)
Data emisji: 16.02.2022
Godzina emisji: 17.35

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także