more_horiz

Wkrótce 700 zł na dziecko? Paweł Lisiecki: nie zaprzeczam, że program 500+ zostanie zrewaloryzowany

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 17:25
- Dziś wartość tych pieniędzy jest mniejsza niż kilka lat temu. Wydaje się, że 500+ należałoby zrewaloryzować na poziomie 40 proc. - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. 4 czerwca odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. 

Decyzję o organizacji konwencji podjął w ubiegłym tygodniu komitet polityczny PiS. Jak informują źródła Polskiego Radia z centrali partii, wybór padł na 4 czerwca, bo jest to data ważna w najnowszej historii Polski i symboliczna dla środowiska politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że konwencja PiS przedstawi nowe propozycje programowe. - Będą stanowiły podstawę dla naszych działań w parlamencie przed wyborami. Kampania wyborcza tak naprawdę trwa cały czas. To, co robi koalicja i opozycja, jest w dużej mierze nastawione na sukces w kolejnych wyborach. Natomiast przygotowanie tego wszystkiego wymaga czasu i wysiłku, przygotowania. Konwencja w sobotę 4 czerwca będzie miała charakter programowy - powiedział Paweł Lisiecki.

Zobacz także:

Dodał, że konwencja PiS w duże mierze będzie poświęcona gospodarce. - Nie mogę jednak wychodzić przed szereg i zdradzać szczegółów. Na pewno zajmiemy się też problemem inflacji. Chodzi o to, aby ulżyć kredytobiorcom, którzy spłacają wysokie raty kredytów. Nie zaprzeczam, ale też nie potwierdzam, że przedstawimy propozycje ws. waloryzacji 500+. Dziś wartość tych pieniędzy jest mniejsza niż kilka lat temu. Wydaje się, że 500+ należałoby zrewaloryzować na poziomie 40 proc. - podsumował poseł PiS. 

Posłuchaj
12:11 PR24 2022_05_27-16-35-01.mp3 Paweł Lisiecki gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Konwencja ma, według komitetu politycznego PiS, dać partii impuls do dalszego działania oraz zapoczątkować objazd kraju przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Paweł Lisiecki (PiS)

Data emisji: 27.05.2022

Godzina emisji: 16.35

PR24

Zobacz także

Zobacz także