more_horiz

Jan Mosiński: PiS zabiera się do ostrej pracy po okresie covidowym, chcemy obalać fake newsy

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2022 19:19
- Chcemy rozmawiać z Polakami tylko o faktach, chcemy jednocześnie obalać fake newsy, głoszone przez opozycję oraz niektóre sprzyjające jej media - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł PiS.
Jan Mosiński
Jan MosińskiFoto: PR24

W sobotę (4.06) w podwarszawskich Markach odbyła się konwencja PiS z udziałem wicepremiera i prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, a także m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, marszałek Sejmu Elżbiety Witek i szefa MON Mariusza Błaszczaka.

- Zabieramy się do ostrej pracy po okresie covidowym, zamierzamy rozmawiać z Polakami o faktach. Pandemia koronawirusa zabrała nam tę możliwość. Chcemy rozmawiać tylko o faktach i obalać fake newsy, głoszone przez opozycję oraz niektóre sprzyjające jej media - komentował w PR24 Jan Mosiński, poseł PiS.

"Nie pozwolimy, by PO wygrała wybory"

W mediach pojawiły się informacje o możliwości podniesienia świadczenia 500 plus do wysokości 700 zł. - Niczego nie można wykluczyć, ale takie decyzje nie były w tej chwili przez rząd potwierdzone - mówił w ubiegłym tygodniu rzecznik rządu Piotr Müller.

- Na pewno nie pozwolimy, aby Platforma Obywatelska wygrała wybory parlamentarne. Jest zagrożenie, że zostałby zlikwidowany program 500 plus. Pani poseł Leszczyna ostatnio oświadczyła, że ten program niewiele wniósł do polskich rodzin. Zachęcam ją do rozmowy z Polakami na ten temat - mówił polityk PiS.

Dodał, że Polacy pamiętają też zapowiedzi polityków PO o tym, że "nie podwyższą wieku emerytalnego", ale wiek emerytalny został jednak przez PO podwyższony. - My realizujemy to, co obiecamy - powiedział.

O waloryzację świadczenia 500 plus zapytano w sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. 22,8 proc. respondentów odpowiedziało "zdecydowanie tak" na pytanie, czy program powinien przybrać postać 700 plus. "Raczej tak" odpowiedziało 22,6 proc. Przeciw zmianie jest 43,6 proc. 17,2 proc. wskazało odpowiedź "raczej nie", a 26,4 proc. - "zdecydowanie nie". 11 proc. badanych nie ma w tej kwestii zdania.


Posłuchaj
12:51 _PR24_AAC 2022_06_06-17-35-23.mp3 "Zabieramy się do ostrej pracy, chcemy obalać fake newsy". Jan Mosiński o konwencji PiS ("Rozmowa PR24")

***

Audycja: "Rozmowa PR24" 

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Jan Mosiński (PiS)

Data emisji: 6.06.2022

Godzina: 17:35

Zobacz także

Zobacz także