more_horiz

Wspólna lista opozycji? Hennig-Kloska: będziemy rozpatrywać różne scenariusze

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 18:30
 - Zachęcam Platformę Obywatelską, żeby szykowała się do wyborów. My się szykujemy. Mam nadzieję, że również i inne ugrupowania opozycji demokratycznej - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Polski 2050 Paulina Hennig-Kloska.

Politycy Platformy Obywatelskiej nieoficjalnie mówią, że dają czas pozostałym partiom opozycyjnym do grudnia. "Dłużej nie możemy czekać, PiS od trzech miesięcy jest w kampanii" - informuje Newsweek. Od początku roku chcą ruszyć z prawdziwą kampanią i muszą wiedzieć, kto idzie z nimi, a kto nie do wyborów.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 podkreśliła, że Polska 2050 szykuje się do samodzielnego startu w wyborach. - Od dawna mówił o tym nasz lider Szymon Hołownia, choć będziemy jeszcze rozpatrywać różne scenariusze. Hołownia wyruszył w Polskę, w ciągu dwóch tygodni był w 16 miastach, gdzie prezentował naszych kandydatów na kandydatów. Sobotnie wystąpienie Szymona Hołowni w Białymstoku będzie finalizować pierwszy etap naszej mobilnej kampanii pod hasłem "Cztery słowa: Polska", która mówi o rodzinie, pracy, równości i wolności - powiedziała Paulina Hennig-Kloska. 

- Zachęcam Platformę Obywatelską, żeby szykowała się do wyborów. My się szykujemy. Mam nadzieję, że również i inne ugrupowania opozycji demokratycznej - dodała. 

Posłuchaj
14:25 PR24 2022_09_16-17-35-24.mp3 Paulina Hennig-Kloska gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

 

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą w niedzielę, to Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 30 proc. poparcia. Na Koalicję Obywatelską swój głos oddałoby 21 proc. wyborców, a 10 proc. na Polskę 2050 Szymona Hołowni. W Sejmie znalazłyby się jeszcze tylko Lewica z 6-proc. poparciem. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Paulina Hennig-Kloska (Polska 2050)
Data emisji: 16.09.2022
Godzina emisji: 17.35

PR24

Zobacz także

Zobacz także