more_horiz

W czwartek głosowanie ws. zamrożenia cen energii. Iwona Arent: robimy wszystko, by przygotować kraj do zimy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 18:37
- Rząd PiS i my posłowie robimy wszystko, żeby się przygotować do zimy. Kryzys dotyczy nie tylko Polski, ale i całej Europy. Dzięki rządom PiS udało się zabezpieczyć Polskę. Nie zamknęliśmy kopalni w przyspieszonym tempie, jak chciała tego Komisja Europejska. Otworzyliśmy Baltic Pipe, a teraz zamrażamy ceny energii elektrycznej - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Iwona Arent. 

Sejm skierował do dalszych prac w komisji rządowy projekt ustawy o zamrożeniu cen energii. Zakłada on m.in., że dla gospodarstw domowych cena za pierwsze dwa tysiące kilowatogodzin energii nie wzrośnie. Wyższy limit obejmie osoby z niepełnosprawnościami, rodziny z Kartą Dużej Rodziny oraz rolników.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości, a także my, posłowie tej formacji, robimy wszystko, żeby się przygotować do tej zimy. Wiemy o tym, że jest kryzys - nie z naszego powodu. Nie dotyczy on tylko Polski, ale całej Europy - powiedziała Iwona Arent.

"Niemcy są w gorszej sytuacji"

- Dzięki naszym działaniom, dzięki rządom PiS, od 2015 roku udało się nam Polskę zabezpieczyć. Przykładem zabezpieczenia w przypadku gazu jest oczywiście Baltic Pipe, który został niedawno uroczyście otwarty. Nie zamknęliśmy też w przyspieszonym tempie kopalni, jak sobie tego życzyła Komisja Europejska. Kopalnie te dalej funkcjonują, dalej możemy mieć ten węgiel. A na przykład Niemcy są dzisiaj w gorszej sytuacji - dodała poseł PiS.

Jak przypomniała, ustawa w sprawie zamrożenia cen energii jest procedowana w Sejmie. Najprawdopodobniej jutro odbędzie się w tej sprawie głosowanie.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
14:21 PR24 2022_09_28-17-35-30.mp3 Iwona Arent o zamrożeniu cen energii (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Iwona Arent (PiS)

Data emisji: 28.09.2022

Godzina emisji: 17.35

bartos/koz/kor

Zobacz także

Zobacz także