more_horiz

"To powinno być ścigane przez prokuraturę". Poseł Lewicy o działaniach Brauna i Sikorskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 18:17
- W mojej ocenie Grzegorz Braun i Radosław Sikorski to tragiczne postaci. Ci politycy żywią pozytywne uczucia do Rosji. Myślę, że to, co mówi poseł Braun, powinno być ścigane przez prokuraturę - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Arkadiusz Iwaniak (Nowa Lewica).
To powinno być ścigane przez prokuraturę. Arkadiusz Iwaniak o kontrowersyjnych wypowiedziach Brauna i Sikorskiego
"To powinno być ścigane przez prokuraturę". Arkadiusz Iwaniak o kontrowersyjnych wypowiedziach Brauna i SikorskiegoFoto: PR24

Lider Konfederacji Grzegorz Braun w połowie września wziął udział w pikiecie "Stop ukrainizacji Polski", której fragmenty, łącznie z wypowiedziami polityka, wykorzystała naczelna propagandzistka Władimira Putina Olga Skabiejewa w programie emitowanym w stacji Rossija 1.

Z kolei w ubiegłym tygodniu doszło do wycieków w obu gazociągach Nord Stream. W okolicy zarejestrowano także silne podwodne eksplozje. Zdarzenie to skomentował na Twitterze europoseł PO Radosław Sikorski. "Thank you, USA" - napisał, zamieszczając zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku.

Do tych kwestii odniósł się na antenie Polskiego Radia 24 Arkadiusz Iwaniak z Nowej Lewicy. Jak wskazał, wypowiedzi obu polityków "nie służą ani Polsce, ani Ukrainie, ani całemu zachodniemu światu". - W mojej ocenie to tragiczne postaci. To, co zrobił Radosław Sikorski, i to, co prezentuje poseł Braun, to nawet jest trudne do określenia - skomentował.

Kontrowersyjne wypowiedzi Brauna i Sikorskiego

Jak dodał, "wobec osób mordowanych na Ukrainie, które giną za naszą wolność, jest wymagany szacunek". - Nawet jeśli ma się jakieś pozytywne uczucia związane z Federacją Rosyjską, to takich rzeczy nie powinno się mówić - podkreślił Arkadiusz Iwaniak.

- Ci politycy żywią pozytywne uczucia do Rosji. Myślę, że to, co mówi Grzegorz Braun, powinno być ścigane przez prokuraturę - ocenił gość audycji.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:55 PR24_mp3 2022_10_04-16-35-40.mp3 Arkadiusz Iwaniak o kontrowersyjnych wypowiedziach Grzegorza Brauna i Radosława Sikorskiego ("Rozmowa PR24"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: "Rozmowa PR 24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Arkadiusz Iwaniak (Nowa Lewica)

Data emisji: 04.10.2022 r.

Godzina: 16:35  

ng//PAP/kor

Zobacz także

Zobacz także