more_horiz

Poseł PiS ocenia wystąpienie prezydenta Dudy na Łotwie: to kontynuacja polityki Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2023 17:37
- To kontynuacja polityki, którą wcześniej budował Lech Kaczyński. Właśnie w tę stronę powinniśmy iść geostrategicznie - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk, odnosząc się do wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy na Łotwie. 
Prezydent Andrzej Duda z wizytą na Łotwie
Prezydent Andrzej Duda z wizytą na Łotwie Foto: PAP/Andrzej Lange

- Wierzę, że razem z Ukraińcami, Litwinami i Estończykami będziemy budować naszą pomyślność w tej części Europy; będziemy stanowili monolit bratnich narodów wspierających się wzajemnie - podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas swojej wizyty na Łotwie

Zdaniem gościa PR24 słowa polskiego prezydenta to "kontynuacja polityki, którą wcześniej budował Lech Kaczyński". - Dziś prezydent Andrzej Duda tę politykę wypełnia - zaznaczył Dariusz Stefaniuk. 

"Razem z sojusznikami możemy znaczyć więcej"

Według polityka Prawa i Sprawiedliwości "dokładnie w tę stronę powinniśmy iść geostrategicznie". - Tak, żeby stawić opór wszystkim tym, którzy chcieliby rozbić jedność Europy czy też jedność naszego bloku. Bo Polska jest największym krajem Europy Środkowo-Wschodniej. Razem z sojusznikami, razem z przyjaciółmi, możemy mieć w Europie dużo większe znaczenie - powiedział.

- O to chodzi w tej polityce. Inwestycje infrastrukturalne, takie jak Via Carpatia, są w ten właśnie sposób prowadzone - dodał Dariusz Stefaniuk.

Koncepcja Trójmorza ma umocnić tę część Europy i stanowić w pewien sposób przeciwwagę dla bloku niemiecko-francuskiego, który - według wielu komentatorów - dąży do podporządkowania sobie państw Unii Europejskiej. Z drugiej strony zaś współpraca państw w ramach tej koncepcji ma uczynić uczestników Trójmorza silniejszymi w przeciwstawianiu się rosyjskim wpływom. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
09:31 PR24 2023_01_31-16-39-52.mp3 Dariusz Stefaniuk o koncepcji Trójmorza (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Dariusz Stefaniuk (PiS)

Data emisji: 31.01.2023

Godzina emisji: 16.35

bartos/kor

Zobacz także

Zobacz także