more_horiz

Poseł PiS o atakach na Jana Pawła II: to rozbijanie Kościoła i tego, co tworzy polskość

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 18:41
- To rozbijanie Kościoła, rozbijanie naszej świadomości, tego, co nas budowało przez wiele dziesięcioleci, tego, co tworzy polskość - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Adam Gawęda, odnosząc się do medialnych ataków na Jana Pawła II.
Jan Paweł II
Jan Paweł II Foto: shutterstock/Alessia Pierdomenico

Gość PR24 odniósł się do swego rodzaju nagonki i zarzutów, które stawiają Janowi Pawłowi II środowiska lewicowo-liberalne. Zarzuty te dotyczą przypadków pedofilii wśród osób duchownych. Według atakujących papieża Polaka miał on wiedzieć o pedofilii i jej nie przeciwdziałać.

- Wchodząc na różne portale internetowe, praktycznie codziennie można spotkać kilka takich podprogowych informacji, często bardzo nieprawdziwych i krzywdzących, a które wprost uderzają w Kościół, w wartości i w ludzi, którzy poprzez swoje życie pokazali, jak można żyć tu na Ziemi w świętości - podkreślił Adam Gawęda.

Jego zdaniem jest to "rozbijanie Kościoła, rozbijanie naszej świadomości, rozbijanie tego, co nas budowało przez wiele dziesięcioleci, tego, co tworzy polskość". - Atakujący Jana Pawła II i Kościół chcą to zniszczyć - zaznaczył poseł PiS.

Według niego "instytucje zewnętrzne finansowane z bardzo wątpliwych źródeł mają na celu zniszczyć państwowość, zniszczyć nasze tożsamościowe przekonania". - Uderzają w wartości, uderzają w te elementy najważniejsze - w kwestiach nie tylko duchowych, ale i historycznych - dodał polityk.

- Granice już dawno zostały przekroczone. Trwa walka na wyniszczenie wartości. Człowieka, który żyje bez wartości, można łatwo zmanipulować i wprowadzić na złą drogę - podsumował Adam Gawęda.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:09 _PR24_AAC 2023_03_07-17-36-12.mp3 Adam Gawęda o atakach na Jana Pawła II (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Adam Gawęda (PiS)

Data emisji: 7.03.2023 

Godzina emisji: 17.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także