more_horiz

Poseł Lewicy o filmie Holland: być może niepotrzebnie pojawił się w czasie kampanii

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2023 18:33
- Być może niepotrzebnie się stało, że film pojawił się w tym czasie wyborczym, bo on nakręca spiralę - stwierdził w Polskim Radiu 24 Marcin Kulasek z Lewicy, odnosząc się do "Zielonej granicy".

Marcin Kulasek podkreślił, że ciężko mu oceniać "Zieloną granicę", ponieważ jeszcze nie widział filmu w całości. Ocenia go jedynie na podstawie zwiastunów.

Podkreślił jednak, że nie wszyscy politycy opozycji uważają, że powinien mieć on premierę akurat w czasie kampanii wyborczej. - Zamiast rozmawiać o rzeczach najważniejszych dla Polek i Polaków, to będziemy mówili o filmie, o tym czy mundur polskiego żołnierza był splamiony, czy był niesplamiony - mówił Marcin Kulasek.

Niemiecka polityk grozi Polsce

Poseł Lewicy odniósł się również do ostatnich działań Niemiec w kontekście napięć na linii Warszawa-Kijów.

Przewodnicząca Komisji Obrony Bundestagu, Marie-Agnes Strack-Zimmermann powiedziała, że Polska powinna ponieść konsekwencje, jeśli zdecyduje się zaprzestać dostarczania Ukrainie uzbrojenia. W jej przekonaniu Niemcy powinny rozważyć opcję przeniesienia systemów rakiet przeciwlotniczych stacjonujących w Polsce bezpośrednio na terytorium Ukrainy.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że powinniśmy w takim razie sprawdzić, w jakim stopniu militarnie pomogła Ukrainie Polska, w jakim stopniu Niemcy. - Puszczałbym podobne uwagi mimo uszu, szkoda się denerwować. Mamy swoją sytuację, jesteśmy krajem frontowym, nie Niemcy. Nich oni najpierw uderzą się we własne piersi, nie będę wypominał sławetnych niemieckich hełmów dla Ukraińców. Jeśli Niemcy chcą kogokolwiek pouczać, to niech najpierw sami odpowiednio się zachowują, jeśli chcą być fair w stosunku do Ukrainy. Mamy czyste sumienia. Przy tego typu wypowiedziach powinno zadziałać polskie MSZ - powiedział Marcin Kulasek.       

Czytaj w TVP Info. Saryusz-Wolski: Ukraina wchodzi w sojusz z Niemcami przeciwko Polsce

Słowa niemieckiej polityk są reakcją na wypowiedź szefa polskiego rządu. Premier Morawiecki poinformował w środowym wywiadzie dla Polsat News, że obecnie Polska nie przekazuje Ukrainie żadnego uzbrojenia, ponieważ teraz "my sami się zbroimy, najnowocześniejszą bronią". Dodał, że stawia na modernizację i szybkie uzbrojenie polskiej armii tak, aby w krótkim czasie stała się jedną z najsilniejszych w Europie.


Posłuchaj
13:46 PR24 2023_09_22-17-35-20.mp3 Marcin Kulasek gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Rozmowa PR24
Prowadzący: 
Adrian Klarenbach
Gość: 
Marcin Kulasek (Nowa Lewica)
Data emisji: 
22.09.2023
Godzina emisji: 17.35

PR24

Zobacz także

Zobacz także