X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Dwaj Panowie „Z” o politycznych zmianach w Europie

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 21:55
Na przestrzeni ostatnich dni w dwóch ważnych – z politycznego punktu widzenia – krajach europejskich odbyły się wybory parlamentarne. W Wielkiej Brytanii sytuacja rządu się skomplikowała, a we Francji wiele wskazuje na to, że prezydent Emmanuel Macron będzie miał stabilną większość.
Audio
  • 13.06.17 Dwaj Panowie „Z” o politycznych zmianach w Europie
Emmanuel Macron oraz Theresa May na Polach Elizejskich. Paryż, 13.06.2017
Emmanuel Macron oraz Theresa May na Polach Elizejskich. Paryż, 13.06.2017Foto: PAP/EPA/YOAN VALAT

Jak mówił w Polskim Radiu 24 Marek Zając, w Wielkiej Brytanii, w Partii Konserwatywnej, coraz wyraźniej zarysowuje się kryzys dotyczący przywództwa. – Coś się dzieje z torysami. Najpierw David Cameron ogłosił referendum ws. Brexitu i przegrał je z kretesem, a teraz jego następczyni poniosła klęskę, chcąc umocnić swoją pozycję – wskazywał publicysta. – To znaczy, że konserwatyści powinni poważnie pomyśleć nad doborem przywódców – dodawał.

Dominik Zdort z kolei zauważył, że poprzez „zwycięską porażkę” w wyborach parlamentarnych (konserwatyści utrzymają władzę, ale stracili samodzielną większość), muszą wikłać się w koalicję z Demokratyczną Partią Unionistów.

– Przez długi czas wydawało się, że po przedterminowych wyborach wszystko będzie w porządku. Tymczasem, konserwatyści muszą zawierać sojusz, z punktu widzenia liberalnej demokracji, z ugrupowaniem skrajnie prawicowym, opowiadającym się m.in. za blokadą małżeństw homoseksualnych – mówił Dominik Zdort.

A co wybory we Francji oznaczają dla tego kraju i Unii Europejskiej?  O tym w całej audycji Dwaj Panowie „Z”

Gospodarzami programu byli Dominik Zdort i Marek Zając.

Polskie Radio 24/mp

Dwaj panowie "Z" w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 13.06.16

Godzina emisji: 20.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory prezydenckie we Francji a pytanie o Unię Europejską

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 10:15
Emmanuel Macron kontra Marine Le Pen – Francuzi wybiorą w niedzielę prezydenta Republiki Francuskiej. Jak wybór Francji wpłynie na relacje wewnątrzunijne? Jaki jest obecnie stosunek Paryża do Brukseli? O tym w audycji Konfrontacje Idei mówił Christophe Beaudouin, doktor prawa, autor licznych publikacji na temat integracji europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w Wielkiej Brytanii. „Kampania premier May nie poszła po jej myśli”

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 20:25
W czwartek Brytyjczycy wybierają posłów Izby Gmin spośród ponad 3,3 tys. kandydatów w 650 okręgach jednomandatowych. Po zamknięciu lokali wyborczych o 22 czasu lokalnego (23:00 czasu polskiego) ogłoszony zostanie wynik wspólnego sondażu exit poll dla telewizji BBC, ITV i Sky News. O wyborach w Wielkiej Brytanii mówili Krzysztof Kokoszczyński z portalu Euractiv.pl i dziennikarka Polskiego Radia Agata Kasprolewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania: Dlaczego premier May przegrała?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 11:01
Po podliczeniu głosów we wszystkich 650 okręgach jednomandatowych, rządzący Wielką Brytanią od 2010 roku konserwatyści uzyskali 318 mandatów (o 13 mniej niż w poprzednich wyborach w 2015 roku), a opozycyjna Partia Pracy – 262 (o 30 więcej).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Bonikowska o Europie po wyborach

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 14:41
W ostatnich dniach nowe władze wybierali mieszkańcy Wielkiej Brytanii i Francji. Jak wyniki tych głosowań wpłyną na kształt Unii Europejskiej i negocjacje ws. Brexitu? O tym w rozmowie z Małgorzatą Bonikowską z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
rozwiń zwiń