more_horiz

Dwaj Panowie „Z” o wizycie Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 21:41
Dominik Zdort i Marek Zając, czyli tytułowi Dwaj Panowie „Z”, rozmawiali o zbliżającej się wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce. Publicyści przewidywali, czego możemy spodziewać się po wizycie Donalda Trumpa w Warszawie.
Audio
  • 04.07.17 Dwaj Panowie „Z” o wizycie Donalda Trumpa
W opinii eksperta Donald Trump musi zadbać o swoich sojuszników w Europe.
W opinii eksperta Donald Trump musi zadbać o swoich sojuszników w Europe.Foto: AFP/EAST NEWS

Jak oceniał w Polskim Radiu 24 Dominik Zdort, obecność Donalda Trumpa w Polsce może mieć duże znaczenie w kontekście relacji Warszawy i Waszyngtonu z Brukselą.

trump2.jpg
"Donald Trump w Warszawie - jakie mogą być skutki wizyty amerykańskiego prezydenta?". Debata w Polskim Radiu

– Sojusz między Polską a USA nie oznacza jednak, że będziemy „koniem trojańskim” Stanów Zjednoczonych w Unii Europejskiej. Moglibyśmy być jednak pośrednikiem w kontaktach Waszyngtonu w Brukselą – wskazywał publicysta. – Donald Trump musi mieć bowiem sojuszników w Europe. Nie mając ich na Zachodzie, siłą rzeczy szuka ich w naszym regionie – dodawał.

Wizyta Donalda Trumpa w Polskim Radiu 24 - czytaj więcej

Marek Zając z kolei zastanawiał się, czy wizyta prezydenta USA w Polsce nie wpłynie negatywnie na nasze relacje z krajami UE. – Europa niechętnie patrzy na polsko-amerykańską zażyłość. A pamiętajmy, że mamy w Brukseli do załatwienia sprawy, takie jak walka o interesy polskich kierowców, czy też negocjacje dotyczące kolejnego budżetu Wspólnoty – zauważył dziennikarz.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24

Dwaj Panowie "Z" w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

___________________

Data emisji: 04.07.17

Godzina emisji: 20.35


 

 

 

Zobacz także

Zobacz także