more_horiz

Dwaj Panowie "Z" o reformie sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 21:55
Dwaj Panowie Z, czyli Marek Zając i Dominik Zdort komentowali wtorkowe wydarzenia w Sejmie i Kancelarii Prezydenta. – Pomysł prezydenta na zmiany w KRS mi się podoba. Od pewnego czasu widzimy, że prezydent Duda wybija się na niezależność od partii. Jeśli nowelizacja prezydenta zostanie odrzucona, to dla wizerunku Andrzeja Dudy będzie dobre rozwiązanie. Gdyby przyjęto poprawkę prezydenta, pewien efekt wizerunkowy też by pozostał – powiedział Marek Zając.
Audio
  • 18.07.2017 Dominik Zdort i Marek Zając o reformie sądownictwa.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/EPA/JACEK TURCZYK

Zdaniem Dominika Zdorta cała opozycja zjednoczyła się wokół projektu PiS dotyczącego zmian w sądownictwie. – Jest teoria, że prezydent po to występuje z rozwiązaniem kompromisowym, by rozbić jedność opozycji. Prawie wszystkie partie opozycji chciały już tworzyć wspólne listy, a tu nagle prezydent rozbił koalicję opozycji. Nie tylko Kukiz’15, ale i PSL mogą mieć wątpliwości, czy chce stać w szeregach »totalnej opozycji« - mówił dziennikarz.

Według Marka Zająca opozycja stawia słuszną diagnozę, że będziemy mieli do czynienia z politycznym podporządkowaniem wymiaru sprawiedliwości. – Trybunał Konstytucyjny jest już wyłącznie fasadowy, Sąd Najwyższy pozostał ostatnim bastionem. Było wiele lat na przeprowadzanie reform, sędziowie są sami sobie winni – powiedział publicysta.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji byli Dominik Zdort i Marek Zając.

Polskie Radio 24/kk

Dwaj Panowie "Z" w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________

Data emisji: 18.07.2017

Godzina emisji: 20:34


Zobacz także

Zobacz także