X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza": usługi cyfrowe ułatwią nam życie przed i podczas wakacji

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 15:05
Gościem "Rządów Pieniądza" - audycji w Polskim Radiu 24 - był minister cyfryzacji Marek Zagórski. Rozmowa dotyczyła tego, co można załatwić przez internet w okresie przedwakacyjnym i w czasie wypoczynku w związku z akcją prowadzoną przez Ministerstwo Cyfryzacji, która ma zachęcić do aktywnego korzystania z usług on-line.
Audio
  • Gość "Rządów Pieniądza", audycji w Polskim Radiu 24, minister cyfryzacji Marek Zagórski - zachęcał do korzystania w okresie wakacyjnym i nie tylko z usług on-line i założenia w tym celu Profilu Zaufanego. (Anna Grabowska)
Już ponad trzy miliony Polaków korzysta z profilu zaufanego.
Już ponad trzy miliony Polaków korzysta z profilu zaufanego.Foto: pixabay

Jak wyjaśniał gość - usługi on-line są - bardzo przydatne, bo możemy dzięki nim uniknąć stresu, kolejek i zaoszczędzić czas. Dzięki założeniu Profilu Zaufanego, który jest bramą do cyfrowych usług, możemy np. wyrobić sobie nowy dowód osobisty.

Warstwa elektroniczna takiego dokumentu - poinformował minister Zagórski - pozwala nam np. pominąć kolejkę na niektórych lotniskach do kontroli dokumentów.

W przypadku jeśli dokument nam się zagubił, możemy go, dzięki warstwie elektronicznej, "zawiesić" na jakiś czas.

Profil Zaufany możemy też, mówił Marek Zagórski, wykorzystać do sprawdzenia punktów karnych za drogowe wykroczenia, wyrobienia sobie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Społecznego, która może się potem przydać podczas wakacyjnego wyjazdu za granicę.

 Anna Grabowska, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twój e-PIT: już pół miliona rozliczeń. Rośnie zainteresowanie Profilem Zaufanym

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 11:20
W systemie Twój e-PIT złożono już 500 tysięcy rozliczeń podatkowych, a w ciągu czterech dni, licząc od ostatniego piątku, Profil Zaufany założyło ponad 90 tys. osób. Korzysta już z niego około 2,7 mln Polaków. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Resort cyfryzacji uruchomił nowe narzędzie do podpisu elektronicznego. "Proste i intuicyjne"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 09:15
Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło "podpisywarkę", czyli bezpłatne narzędzie do składania podpisów elektronicznych pod dowolnym dokumentem elektronicznym, która może stanowić alternatywę dla kosztownego certyfikatu kwalifikowanego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwowi usługodawcy mocni w cyberobsłudze

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 13:20
25 serwisów internetowych usługodawców państwowych i tyle samo z sektora prywatnego sprawdzono pod kątem tego, jak radzą sobie z obsługą klientów w internecie. pod lupę wzięto 5 obszarów administrację, kulturę, oświatę, transport i ochronę zdrowia.
rozwiń zwiń