X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza" Eksperci o tym, jak powstrzymać drenaż mózgów i ściągnąć utalentowanych naukowców do Polski

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 11:14
W czasie weekendowej konwencji programowej Zjednoczonej Prawicy wicepremier Jarosław Gowin podkreślał, że konieczne jest inwestowanie w młodych, utalentowanych ludzi, ale sugerował też, że Polska powinna ściągać uzdolnionych naukowców i specjalistów z zagranicy. O tych sugestiach i o tym, jak przeciwdziałać drenażowi mózgów, dyskutowali goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Autorstwa Syda Productions

Profesor Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Szkoły Głównej Handlowej mówiła, że ściąganie np. naukowców z zagranicy może nie być łatwe, bo polski sektor naukowy jest po prostu niedoinwestowany. Dodała, że młodzi polscy naukowcy wyjeżdżają na Zachód nie tylko ze względu na nieco lepsze zarobki, ale także z powodutego, że na Zachodzie dużo lepiej rozwinięte są laboratoria i jednostki badawcze. Ekspertka wskazywała, że warto w tej kwestii brać przykład np. z Chin, które skupiły się przede wszystkim na ściąganiu do kraju Chińczyków ze światowej diaspory. Jak mówiła, zaangażowano w to wielkie środki, ale przyniosło to bardzo dobre efekty.

Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego zaznaczył, że niezbędnych kadr możemy też szukać w Polsce, ale tu potrzebne jest usprawnienie np. szkolnictwa zawodowego. 

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska. 

PolskieRadio24.pl, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po konwencji PiS. "Wiarygodność - to kluczowe przesłanie"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 14:21
W sobotę w Szeligach pod Warszawą odbyła się konwencja Zjednoczonej Prawicy. Najważniejsi politycy podsumowali trzy lata rządu i przedstawili priorytety na przyszłość. Ich wystąpienia w Polskim Radiu 24 komentowali m.in.: Agnieszka Kamińska (wicedyrektor PR24), Antoni Trzmiel (Dorzeczy.pl) i publicysta Miłosz Lodowski.
rozwiń zwiń