Bieg Konstytucji sposobem na okazanie patriotyzmu
Już po raz 28. odbędzie się w Warszawie Bieg Konstytucji. Amatorzy biegania i profesjonalni biegacze upamiętnią w ten sposób rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jak to jest biegać pod patriotycznym emblematem i po co to robić? W Polskim Radiu 24 mówiła o tym Luiza Bebłot - dziennikarka, która co roku bierze udział w tym wyzwaniu.
2018-05-03, 09:59
Posłuchaj
- W bieganiu najważniejsza jest radość – stwierdziła Luiza Bebłot. - Pół godziny biegu to najprostszy sposób, aby osiągnąć szczęście w krótkim czasie – dodała dziennikarka i przyznała, że najtrudniej jest zmusić się do biegania kiedy opadnie pierwszy zapał. Wówczas wymaga to dużej mobilizacji. – Kiedy jednak założy się buty i zamknie drzwi do mieszkania, można poczuć się zwycięzcą nad sobą, swoimi słabościami i lenistwem – zachęcała.
Jak podkreśliła Luiza Bebłot bieg może być też sposobem aby okazać patriotyzm. - Jedni chodzą na manifestacje, czy pikiety… a tutaj biegnie się w białoczerwonej koszulce, w określonym celu – powiedziała gość audycji.
W tegorocznym Biegu Konstytucji weźmie udział około 7 tysięcy uczestników. Trasa tradycyjnie będzie wiodła wokół Łazienek Królewskich w pobliżu miejsc, związanych z działalnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, inspiratora prac nad Konstytucją.
W Stolicy, Bieg Konstytucji wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Warszawska Triada Biegowa składa się z Biegu Konstytucji, Biegu Powstania Warszawskiego i Biegu Niepodległości. Ich wspólne hasło to "Zabiegaj o pamięć". Co roku we wszystkich tych biegach startuje około 30 tysięcy uczestników.
REKLAMA
Więcej w całej audycji.
Gospodarzem programu był Grzegorz Frątczak.
Polskie Radio 24/km
_________________
REKLAMA
Data emisji: 3.05.18
Godzina emisji: 8.40
REKLAMA