X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rzecznik KK Solidarność: przedstawimy premierowi nasze postulaty

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 10:30
W siedzibie NSZZ "Solidarność" w Gdańsku trwa nadzwyczajne spotkanie Komisji Krajowej "S" z premierem Mateuszem Morawieckim. Związek żąda m.in. podwyżek płac w państwowej sferze budżetowej. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Marek Lewandowski (rzecznik NSZZ "Solidarność") i Mateusz Szymański (Komisja Krajowa "Solidarność").
Audio
  • 07.08.18 Marek Lewandowski o oczekiwaniach związanych ze spotkania z premierem
  • 7.08.18 Mateusz Szymański o spotkaniu Komisji Krajowej "S" z premierem Mateuszem Morawieckim
Premier Mateusz Morawiecki, przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz rzecznik prasowy rządu Joanna Kopcińska podczas nadzwyczajnego spotkania Komisji Krajowej NSZZ Solidarność
Premier Mateusz Morawiecki, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz rzecznik prasowy rządu Joanna Kopcińska podczas nadzwyczajnego spotkania Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność"Foto: PAP/Marcin Gadomski

Główne żądania związku to: 12 proc. wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, 8,5 proc. wzrostu płacy minimalnej (co stanowi kwotę 2278 zł, rząd proponuje kwotę 2220 zł) oraz odmrożenie kwoty naliczania funduszu socjalnego, co dałoby wzrost na jednego pracownika rocznie o ok. 300 zł. Żądania te zostały określone przez związek podczas ostatnich obrad KK "S" w Zakopanem w czerwcu. Członkowie Komisji Krajowej upoważnili wówczas prezydium związku do opracowania scenariuszy działań w razie nie spełnienia tych postulatów.

- Chcemy nie tylko zobaczyć reakcję premiera Mateusza Morawieckiego na nasze postulaty, ale także usłyszeć argumenty odnośnie faktu, że po raz trzeci z rzędu państwowa sfera budżetowa jest omijana w sytuacji, gdy są uruchamiane kolejne wielomiliardowe programy - stwierdził rzecznik Komisji Krajowej "Solidarność" Marek Lewandowski.

Rozmowa działaczy "Solidarności" z Morawieckim jest zamknięta dla mediów. Zdaniem Mateusza Szymańskiego z Komisji Krajowej "Solidarność" mogła o tym zdecydować kwestia bardzo szczerej rozmowy pomiędzy premierem a władzami związku. - Obecność mediów powoduje, że rozmowy mogą stracić walor autentyczności, pewnie stąd ta decyzja - powiedział Mateusz Szymański.

W spotkaniu uczestniczą również minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister edukacji narodowej Anna Zalewska i rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Po jego zakończeniu ma się odbyć konferencja prasowa z udziałem premiera i przewodniczącego związku Piotra Dudy. Transmisja na antenie Polskiego Radia 24.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Jakub Kukla

Polskie Radio 24/koz

----------------------------------

Data emisji: 07.08.18

Godzina emisji: 10.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak