more_horiz

Minister edukacji narodowej o szkolnictwie branżowym

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 16:26
– Naszym zadaniem jest wprowadzenie XXI wieku do szkół branżowych. Mam na myśli m.in. rewolucję technologiczno-informatyczną – powiedziała Anna Zalewska. Podczas trwającego XVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy minister edukacji narodowej, w rozmowie z Polskim Radiem 24, mówiła o zmianach, jakie czekają szkolnictwo branżowe.
Audio
  • 04.09.18 Anna Zalewska: „Musimy doprowadzić do tego, że pracodawca będzie w szkole, a szkoła u pracodawcy (…)”.
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska w rozmowie z Anna Grabowską na temat zmian w szkolnictwie branżowym.
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska w rozmowie z Anna Grabowską na temat zmian w szkolnictwie branżowym.Foto: twitter.com/MEN_GOV_PL

Z początkiem września ubiegłego roku szkoły zawodowe, w ramach reformy edukacji, zmieniły się w szkoły branżowe. Zadaniem placówek jest nawiązanie ściślejszej współpracy z przedsiębiorcami w zakresie kształcenia i zatrudniania absolwentów „branżówek”.

– Reformując szkolnictwo zawodowe wzorowaliśmy się na najlepszych placówkach tego typu z Niemiec, Szwajcarii i Austrii. Patrzyliśmy oczywiście i na nasze uwarunkowania. Wszystko zależy od nas, w jaki sposób ułożymy nauczanie w tych szkołach – wskazała minister.

Anna Zalewska dodała, że jednym z punktów reformy jest większy wkład pracodawców w kształcenie specjalistów, również ten finansowy. – Chcieli tego również sami przedsiębiorcy. Stworzyliśmy takie przepisy, które pozwolą im na wsparcie pieniężne nauczycieli i uczniów oraz samych szkół. Mam tu na myśli zakup różnych maszyn i urządzeń potrzebnych do nauki praktycznej – podkreśliła rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Więcej na temat zmian w szkolnictwie branżowym w całym nagraniu. Zapraszamy do jego wysłuchania.

Z minister Anną Zalewską rozmawiała Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/db

---------------------------

Data emisji: 04.09.2018

Godzina emisji: 15:35

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem