X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Grzegorz Osiecki: sąd podszedł do sprawy zdroworozsądkowo

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 15:11
- Nie jestem zaskoczony wyrokiem. To było dosyć oczywiste już w momencie przesłuchiwania Jarosława Kaczyńskiego, że Lech Wałęsa będzie musiał go przeprosić – powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Osiecki z Dziennika Gazety Prawnej.
Audio
  • 06.12.18 Grzegorz Osiecki o wyroku w sprawie Jarosław Kaczyński - Lech Wałęsa
Gdańsk, 6 grudnia b.r. Sąd wydał wyrok w procesie przeciwko Lechowi Wałęsie z powództwa Jarosława Kaczyńskiego
Gdańsk, 6 grudnia b.r. Sąd wydał wyrok w procesie przeciwko Lechowi Wałęsie z powództwa Jarosława Kaczyńskiego Foto: PAP/Adam Warżawa

Lech Wałęsa musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego - orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku. Chodzi o słowa byłego prezydenta obarczające Jarosława Kaczyńskiego odpowiedzialnością za katastrofę prezydenckiego samolotu, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

- Nie jestem zaskoczony samym wyrokiem. To było dosyć oczywiste. W momencie przesłuchiwania Jarosława Kaczyńskiego przed sądem można było odnieść wrażenie, że ten proces zmierza w dosyć jednoznacznym kierunku – to znaczy, że Lech Wałęsa będzie musiał przeprosić – powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Osiecki.

Jak zaznaczył, konieczność przeprosin wynika z tego, że były prezydent nie mówił o odczuciach ani nie wyrażał swoich opinii. – Podał natomiast jakiś fakt albo raczej podał coś, co uważał za fakt. Sąd bardzo zdroworozsądkowo powiedział, że jeżeli nie ma żadnych podstaw do wysuwania jakichś twierdzeń i twierdzenia te nie są opiniami, to samo wystąpienie, czy próba dowodzenia takich faktów, powinno być karane – zaznaczył dziennikarz.

Prezes PiS wytoczył byłemu prezydentowi RP proces o ochronę dóbr osobistych. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/bartos

------------------------

Data emisji: 06.12.2018

Godzina emisji: 13.50

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lech Wałęsa ma przeprosić Jarosława Kaczyńskiego. Jest wyrok w głośnym procesie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 13:25
Lech Wałęsa ma przeprosić Jarosława Kaczyńskiego - orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku. Prezes PiS wytoczył b. prezydentowi RP proces o ochronę dóbr osobistych. Sprawa dotyczy m.in. wypowiedzi Wałęsy, że szef PiS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską.
rozwiń zwiń