X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Radzikowski (wiceprzewodniczący OPZZ): płaca nie zachęca do podejmowania pracy

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 10:39
- Polskie płace są obciążone bardzo dużymi podatkami, czy to bezpośrednimi, czy składkami na ubezpieczenia społeczne (...). Ze stu złotych przeznaczonych na wynagrodzenie pracownik tak naprawdę ma 40 złotych do swojej dyspozycji - mówił na antenie PR24 Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.
Audio
  • 1.05.19 Andrzej Radzikowski (wiceprzewodniczący OPZZ): płace Polaków są obciążone bardzo dużymi podatkami
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

1 maja to nie tylko rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, ale też dzień święta pracy. Jakie warunki zatrudnienia mają współcześnie Polacy?

Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ jest zdania, że "mamy systematyczny postęp gospodarczy, poprawę warunków pracy w Polsce, ale jeszcze, naszym zdaniem, pomimo dużego wzrostu gospodarczego, mamy zbyt niskie wynagordzenia". Ocenił, że dobre wskaźniki ekonomiczne i przewaga konkurencyjna Polski są "osiągane głównie niskimi wynagrodzeniami". - To jest podwójny problem: z jednej strony nie da się w nieskończoność tak konkurować, z drugiej strony odbywa się to kosztem pracowników - powiedział.

- Mamy w Polsce dużą grupę biednych pracujących, w wielu wypadkach praca nie chroni przed biedą i to wcale nie osób o wyższych kwalifikacjach - powiedział wiceszef OPZZ, wskazując na przykład zarobków nauczycieli. - Wyraźnie widać po statystykach, że płaca nie zachęca do podejmowania pracy. W Polsce pracuje tylko 68 proc. dorosłych Polaków. To jeden z najniższych wskaźników w całej Unii Europejskiej.

Gość PR24 wskazywał na obciążenie pensji w Polsce podatkami. Mówił o swoich wyliczeniach, które wykazały, że "ze stu złotych przeznaczonych na wynagrodzenie pracownik tak naprawdę ma 40 złotych do swojej dyspozycji". - Dlatego też postulowaliśmy jako Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych szereg zmian dotyczących obniżenia podatków dla najmniej zarabiających, podniesienia progów dodatkowych, uprawniających do tej największej, ośmiotysięcznej, kwoty wolnej od podatku, podniesienia kwoty kosztów uzyskania przychodu, ale na razie te nasze propozycje nie spotkały się z aprobatą rządu - mówił Andrzej Radzikowski.

Więcej w całej audycji. 

Rozmawiał Błażej Prośniewski.

PR24/msze

____________________

Data emisji: 1.05.19

Godzina emisji: 10.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Liczba bezrobotnych spadła poniżej 1 mln osób

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 08:50
Bezrobocie w marcu spadło do 5,9 procent wobec 6,1 procent w lutym - poinformował resort pracy. Spadek nastąpił we wszystkich województwach.
rozwiń zwiń