X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kosma Złotowski (PiS): mam wątpliwości, czy wyborcy wrócą do PSL

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 11:30
- PSL chyba już po wystąpieniu Leszka Jażdżewskiego zdało sobie doskonale sprawę z tego, że w ogóle do tej Koalicji nie powinno było wchodzić - powiedział w Polskim Radiu 24 Kosma Złotowski, europoseł PiS. Dodał, że "ma wątpliwości", czy do PSL wrócą dawni wyborcy.
Audio
  • 29.05.19 Kosma Złotowski: Polskie Stronnictwo Ludowe jest teraz w trudnym położeniu
Kosma Złotowski
Kosma ZłotowskiFoto: PR24/AK

Po przegranej Koalicji Europejskiej w wyborach do PE coraz częściej pojawiają się głosy, że Polskie Stronnictwo Ludowe opuści to ugrupowanie. - Pewien etap za nami. Koalicja Europejska była powołana na wybory europejskie. Te wybory się zakończyły. My plan wykonaliśmy. Mamy trzech europosłów, to są najważniejsi politycy PSL - mówił szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Jednocześnie dodał, że wspólne listy do Senatu to "minimum".

- Jeśli PSL teraz wyjdzie, to nie będzie go w Koalicji, ale czy wyborcy wrócą do PSL? Mam co do tego daleko idące wątpliwości - powiedział Kosma Złotowski na antenie PR24. Jego zdaniem ugrupowanie "jest w bardzo niewygodnym położeniu". Dodał, że ludowcy "pewnie powinni" wystartować samodzielnie podczas jesiennych wyborów.

Europoseł PiS odniósł się również do kwestii ewentualnego startu polityków Kukiz'15 z list Zjednoczonej Prawicy. Przyznał, że są tacy działacze, "ale mówimy tu o pojedynczych osobach". - Jeżeli mowa o całym ruchu Pawła Kukiza, to jest z nim pewien problem: oni nie bardzo wiedzą, czego chcą - wskazał.

Kosma Złotowski był też pytany o sprawy europejskie. Powiedział, że "nie sądzi", by przewodniczącym Komisji Europejskiej został Frans Timmermans. Jego zdaniem "nie jest to osoba niekonfrontacyjna". - Dał się poznać jako komisarz przez ostatnich pięć lat. Był głosem polskiej opozycji w Brukseli - mówił europoseł. Jak powiedział, Frans Timmermans "angażował się w kampanii, będąc unijnym komisarzem". - To niedopuszczalne. On powinien był zawiesić swoją funkcję lub wręcz z niej zrezygnować - powiedział.

Zdaniem europosła PiS w kampanię zaangażował się też Donald Tusk, czym "ewidentnie złamał europejskie obyczaje". - Jeśli chodzi o dalszą pozycję Donalda Tuska, (...) to przede wszystkim zależy od tego, czy Koalicja Europejska będzie chciała go widzieć jako swojego przywódcę - powiedział Kosma Złotowski na antenie Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Krzysztof Świątek.

Polskie Radio 24/msze

------------------------------------

Data emisji: 29.05.2019

Godzina emisji: 10.09

Czytaj także

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Sebastian Gajewski: nastroje w Koalicji Europejskiej nie są najlepsze

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 10:00
- Osoby z pierwszych miejsc list Koalicji Europejskiej nie musiały prowadzić kampanii wyborczej. Tak jak Włodzimierz Cimoszewicz. Nie odbył on chyba żadnego spotkania wyborczego, nie miał ani jednego plakatu, a jedyną jego aktywnością było przejechanie staruszki na pasach - powiedział Hubert Biskupski ("Super Express"). Na temat wyniku wyborów do Parlamentu Europejskiego w audycji "Debata poranka" dyskutowali także Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego) oraz Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność").
rozwiń zwiń