more_horiz

Katarzyna Piekarska: daliśmy się wciągnąć w wojnę ideologiczną

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 14:25
- Nie podzielam głosów, które twierdzą, że wynik Koalicji Europejskiej był porażką. Blisko 39 proc. poparcia nie jest złym rezultatem. Udało się stworzyć naprawdę fajną drużynę i sądzę, że wszyscy, którzy się dostali do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicji, zrobią dużo dla Polski - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Piekarska, polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Audio
  • 02.06.19 Katarzyna Piekarska (SLD) o wyborach do Parlamentu Europejskiego
Katarzyna Piekarska
Katarzyna Piekarska Foto: Robert Bartosewicz / PR24

W wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS zdobyło 27 mandatów, Koalicja Europejska - 22 mandaty, a Wiosna Roberta Biedronia - 3 mandaty. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego. Średnia frekwencja dla całego kraju wyniosła 45,61 proc.

Czytaj więcej
7x24 screen 663.jpg
7x24. Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Komentarze polityków

- Jako SLD wystawiliśmy bardzo dobrą reprezentację na listach Koalicji Europejskiej. Zdobyliśmy bardzo dużą ilość głosów, które zaowocowały pięcioma mandatami. Każdy z kandydatów zawalczył o swoje miejsce - podkreśliła Katarzyna Piekarska. Była posłanka stwierdziła również, że "polityk liczy się wtedy, gdy potrafi zdobywać głosy wyborców". - Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller i Marek Belka pokazali, że poparcie zdobywać potrafią. Są więc pełnokrwistymi politykami i trzeba trzymać za nich kciuki w Parlamencie Europejskim - dodała.

Gość PR24 starała się również przewidzieć losy Koalicji Europejskiej w przyszłości . - Niedługo wybory parlamentarne, więc miejmy nadzieję, że jesień będzie należała do SLD i pewnego bloku "antypisowskiego". Jeżeli każda partia pójdzie jednak do przyszłych wyborów samodzielnie, to i tak ewentualne przejęcie władzy będzie możliwe tylko dzięki połączeniu różnych sił w ramach koalicji - mówiła.

Katarzyna Piekarska odniosła się także do minionej kampanii wyborczej. - Daliśmy się wciągnąć w wojnę ideologiczną, w której Jarosław Kaczyński czuje się najlepiej. Mówiło się przede wszystkim o LGBT, a nie było debaty na temat Unii Europejskiej. W dyskusji o prawach mniejszości cofnęliśmy się przez to o 20 lat. To przykre - oceniła.

Czytaj więcej
Pixabay Parlament Europejski 1200.jpg
PiS zdecydowanie pokonał KE w wyborach europejskich. Komentarze politologów

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Magdalena Złotnicka.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 02.06.2019

Godzina emisji: 07.09

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem