X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Adam Gawęda: zapowiedź PO o likwidacji kopalń jest nieodpowiedzialna

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 16:44
- Zapaść inwestycyjna, czyli przyczyna niedoboru węgla na polskim rynku, jest spowodowana brakiem działań PO i PSL w latach 2012-2015 - powiedział na antenie PR24 nowy wiceminister energii. - Likwidując kopalnie w terminie zaproponowanym przez PO, musielibyśmy wyłączyć 30-40 procent energetyki zawodowej - dodał.
Audio
  • 17.07.19 "Temat dnia/Gość PR24" Adam Gawęda, wiceminister energii
Adam Gawęda
Adam GawędaFoto: PR24 / RB

Nie milkną echa Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej, które odbyło się w zeszły weekend. Grzegorz Schetyna ogłosił wtedy, że jednym z planów KO jest wyeliminowanie węgla z energetyki do 2040 roku. Do 2030 z ogrzewania domów i mieszkań, a do 2035 z ogrzewania systemowego. 

>>> [PRZECZYTAJ TAKŻE] Paweł Sałek: słowa Grzegorza Schetyny o likwidacji kopalni są nieodpowiedzialne


wegiel_1200.jpg
Grzegorz Tobiszowski: wypowiedź Schetyny o węglu niebezpieczna

Wiceminister energii Adam Gawęda ocenił, że zapowiedź o likwidacji kopalń jest nieodpowiedzialna. 

- Nie wyobrażam sobie likwidacji górnictwa po to, aby w całości importować dla energetyki węgiel z Rosji lub Donbasu - powiedział gość Antoniego Trzmiela.

Gość Polskiego Radia 24 uspokajał i wyjaśniał, że program strategiczny dla górnictwa węgla kamiennego będzie podlegał analizie i przeglądowi pod kątem realizacji pewnych inwestycji, również tych skierowanych na pozyskanie nowych pół eksploatacyjnych.

"Unia Europejska nie może być katem"

Wiceszef ministerstwa energii zapewnił, że w polityce energetycznej państwa do roku 2040 mocnym filarem jest rozwój energetyki jądrowej. Przypomniał także, że od 1998 roku zredukowaliśmy o 30 proc. emisję CO2.

- Unia Europejska i Komisja Europejska powinny uwzględnić nasze wysiłki skierowane na redukcję CO2. Nie mogą być katem i oczekiwać, że bez względu na możliwości gospodarcze, nagle zlikwidujemy nasze nowoczesne elektrownie - alarmował.

Adam Gawęda podkreślił również, że mocną stroną państwa jest posiadanie własnych surowców, technologii oraz pewna niezależność energetyczna.

- Uwzględniamy warunki odpowiedzialnej transformacji energetycznej, biorącej pod uwagę nasze surowce energetyczne w postaci węgla kamiennego i brunatnego - deklarował.

Projekt bez tytułu 1200.jpg
Powstanie polskie auto elektryczne? Ryś 126 ma zastąpić "malucha"

Elektromobilność przyszłością polskiej gospodarki

Wiceminister zapowiedział, że bardzo mocno mobilizował będzie do skutecznego działania, aby jak najszybciej przystąpić do produkcji polskiego samochodu elektrycznego.

Powstanie polskie auto elektryczne? Ryś 126 ma zastąpić "malucha"

- Być może jeszcze w tej kadencji będziemy mogli zakomunikować o konkretach - poinformował.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

kstar

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Adam Gawęda (wiceminister energii)

Data emisji: 17.07.2019

Godzina emisji: 15:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy głos Polski w sprawie klimatu jest słyszalny w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 18:05
- Polski węgiel jest ofiarą naszej obecności w Unii Europejskiej i ofiarą tego, że Polska nie podejmuje zdecydowanych kroków - powiedział w "Debacie Społeczno-Gospodarczej" Polskiego Radia 24 ekspert rynku energetycznego Andrzej Szczęśniak. Goście Anny Grabowskiej dyskutowali o polityce klimatycznej naszego kraju i tym, jak postrzegają ją inne kraje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Tobiszowski: wypowiedź Schetyny o węglu niebezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 20:39
- Wypowiedź lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny o zlikwidowaniu węgla jako paliwa do domów i mieszkań w ciągu 10 lat jest niebezpieczna i stygmatyzuje węgiel – ocenił w sobotę w Zabrzu wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Sałek: słowa Grzegorza Schetyny o likwidacji kopalni są nieodpowiedzialne

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 16:33
- Polska ma najlepszy system monitoringu jakości powietrza w Europie. Nasze urządzenia są światowej klasy. Nie zwalnia nas to jednak z konieczności działania na rzecz poprawy jakości powietrza - powiedział na antenie PR24 Paweł Sałek. Jako "nieodpowiedzialne" określił słowa G. Schetyny o planie likwidacji kopalni do 2030 roku.
rozwiń zwiń