X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Rulewski: komisarz ds. polityki zagranicznej to trzecia osoba w Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 12:03
– Brałem udział w programie telewizyjnym, w którym gościem był pan Krzysztof Szczerski. Zrobił na mnie dobre wrażenie i życzyłbym mu, aby został komisarzem ds. polityki zagranicznej – powiedział Jan Rulewski, były senator Platformy Obywatelskiej, obecnie niezrzeszony.
Audio
  • 26.07.19 Jan Rulewski: życzę panu Szczerskiemu wyboru na komisarza.
Jan Rulewski
Jan RulewskiFoto: PR24

"Krzysztof Szczerski jest kandydatem Polski na komisarza w Unii Europejskiej" – poinformował po spotkaniu z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, która w czwartek przybyła z wizytą do Warszawy.

jerzy_kwieciński1200.jpg
Jerzy Kwieciński: Krzysztof Szczerski jest ekspertem w tematyce europejskiej

Jak powiedział premier "kandydatura Szczerskiego na komisarza wypracowana została w dialogu z prezydentem Andrzejem Dudą". Dodał, że szef gabinetu prezydenta jest osobą, która doskonale zna realia funkcjonowania Unii Europejskiej. – "znakomicie orientuje się w specyfice unijnych instytucji" – podkreślił szef rządu.

- Uczestniczyłem z Krzysztofem Szczerskim w jednym z programów telewizyjnych. Odniosłem podwójnie dobre wrażenie odnośnie jego osoby. Przede wszystkim jest człowiekiem młodym, a ja ciągle czekam na dobrą zmianę pokoleniową w polityce. Ponadto wypowiadał się tak jak wypada komuś, kto pełni wysoki urząd w Kancelarii Prezydenta. Życzyłbym panu Szczerskiemu, by został komisarzem ds. polityki zagranicznej, który jest trzecią osobą w Komisji Europejskiej - stwierdził Jan Rulewski.

Temat praworządności nie jest najważniejszy?

KPRP Krzysztof Szczerski 1200.jpg
Krzysztof Szczerski: mam nadzieję, że będę silnym punktem w KE Ursuli von der Leyen

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił po spotkaniu, że w czasie rozmowy z szefową Komisji Europejskiej nie pojawiła się kwestia procedury związanej z art. 7 unijnego traktatu dotyczącego tematu praworządności w Polsce, wokół którego przez ostatnie lata koncentrowały się relacje między Polską a Komisją.

– Dlaczego nie pojawił się ta sprawa? Odpowiedź jest prosta. Nie może bowiem dochodzić do wymiany zdań pod tym kątem pomiędzy premierem Morawieckim a panią Ursulą von der Leyen, gdyż te sprawy zalegają w instytucjach sądowych Unii Europejskiej. Nawet nie wypada ingerować w to, co dzieje się w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zajmuje się zagadnieniem praworządności w naszym kraju. Poza tym są ważniejsze kwestie do omówienia, m.in. przyszłość Unii po brexicie – wskazał Jan Rulewski.

Z Janem Rulewskim rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 26.07.2019

Godzina emisji: 9.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata dnia. Ursula von der Leyen w Polsce. "Nasza polityka zagraniczna ma się dużo lepiej niż chciałaby opozycja"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 19:36
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Warszawie z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Głównymi tematami rozmów były źródła dochodów Unii Europejskiej, migracja, handel oraz obsada unijnych stanowisk. W Polskim Radiu 24 wydarzenia te skomentowali publicyści: Robert Tekieli i Marek Formela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Pomarański po wizycie przewodniczącej elekt KE: jest sygnał, że relacje Polski będą budowane w inny sposób niż dotychczas

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 10:10
Gość "Komentarza poranka" w "Sygnałach dnia" mówiła o sytuacji na polskiej scenie politycznej przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi oraz o spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z przewodniczącą elekt Komisji Europejskiej. 
rozwiń zwiń