X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Wypowiedź abp Jędraszewskiego. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 15:51
- Słowa krytyki ks. abp Jędraszewskiego wpisują się w całe 2000 lat chrześcijaństwa. Święci Kościoła używali jeszcze ostrzejszych sformułowań - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Harczuk z DoRzeczy.pl. Gośćmi audycji byli także Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci" i Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej".
Audio
  • 03.08.2019 Publicyści o wypowiedzi abp Marka Jędraszewskiego i obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
abp Marek Jędraszewski
abp Marek JędraszewskiFoto: PAP/Łukasz Gągulski

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa - takich słów użył arcybiskup metropolita krakowski, Marek Jędraszewski podczas homilii w czasie mszy świętej z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

pap jędraszewski 1200.jpg
Prezydent: abp Jędraszewski ma ogromny szacunek do człowieka. Mówił o ideologii

"Trzeba nazywać rzeczy po imieniu"

Goście PR 24 odnieśli się w studio do tej wypowiedzi. - Odpowiedź abp Jędraszewskiego wobec LGBT nie była zbyt mocna. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu unikając politycznej poprawności - zaznaczył Andrzej Potocki. Zdaniem publicysty należy odpowiadać atakiem na atak - Mamy do czynienia z totalnym atakiem antywartości, prowadzonym w opozycyjnych mediach. Ideologia LBGT jest podważaniem tradycyjnych wartości - dodał.

Jak zaznaczył Przemysław Harczuk, taka wypowiedź hierarchy kościelnego nie powinna nikogo dziwić. - Abp Jędraszewski jest głosem polskich biskupów. Zajął on stanowisko w imieniu Episkopatu. Swoją drogą znamienne jest to, że Kościół chcą ustawiać ludzie, którzy do niego nie chodzą lub są niewierzący - podkreślił dziennikarz.

Jędraszewski f 1200.jpg
Abp Jędraszewski: czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa

Zdaniem Adriana Stankowskiego słowa abp Jędraszewskiego były bardzo potrzebne polskiemu Kościołowi. - Abp Jędraszewski nie tyle wypowiedział się zbyt mocno, co zbyt późno. Lobby LGBT chce nas cofnąć do stanu pierwotnego - powiedział publicysta "GP" wskazując jednocześnie, że słowa te są skierowane nie bezpośrednio w ludzi, ale w ich postępowanie - Cała tradycja chrześcijańska mówi, że trzeba nienawidzić grzechu, ale kochać człowieka. W polskiej konstytucji jest zabroniona afirmacja komunizmu, ale nie oznacza to, że do komunistów wolno strzelać na ulicy - zauważył.

Rocznica, która jednoczy

Rozmowa dotyczyła również obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Adrian Stankowski zauważył, że jeszcze 15 lat temu mało kto świętował o godz. 17:00 wybuch powstania, natomiast "dzisiaj ta tradycja stała się niezwykle ważna". 

Również Andrzej Potocki był zachwycony uroczystościami. - Z obchodów 1 sierpnia zapadło mi w pamięć to, że to rocznica, która chyba najbardziej jednoczy Polaków. Nie znam drugiego miasta na świecie, które tak czciłoby swoich bohaterów - zaznaczył. 

***

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmowę prowadził Tadeusz Płużański

Data emisji: 03.08.2019

Godzina emisji: 14:06

PR24/pkr


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak