X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Michał Woś: reforma wymiaru sprawiedliwości ciągle trwa

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 16:31
- Duża część ustaw ustrojowych, reformujących wymiar sprawiedliwości spotkała się z gigantycznym oporem tych, którzy przez lata tworzyli prawnicze elity i mieli wpływ na kształt sądownictwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Woś, minister ds. pomocy humanitarnej.
Audio
  • 27.08.19 Michał Woś o reformie wymiaru sprawiedliwości
Minister środowiska Michał Woś
Minister środowiska Michał WośFoto: PR24/AK

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zwrócił się do Krajowej Rady Sądownictwa z apelem o przygotowanie kodeksu etyki, który będzie regulował zachowanie sędziów w internetowych mediach społecznościowych. Inicjatywa ma na celu oczyszczenie środowiska sędziowskiego z zachowań niegodnych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.

Czytaj więcej
pap_ziobro1200.jpg
Z. Ziobro proponuje kodeks etycznego zachowania sędziów w internecie

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Bartosz Pilitowski: są lepsze opinie o wyrokach, ale gorsze o traktowaniu przez sądy

- Reforma wymiaru sprawiedliwości ciągle trwa. Ekipa w ministerstwie podjęła się największej zmiany w tej dziedzinie od upadku komuny. Zreformowaliśmy kodeks karny, kodeks postępowania karnego, kodeks postępowania cywilnego, prokuraturę i sądownictwo - wyliczał Michał Woś. Minister przypomniał również, że od 1989 roku panowała idea pełnego oddzielenia władzy sądowniczej. - Sędziowie sami mieli sobie poradzić ze swoim środowiskiem. Okazało się jednak, że pomysł totalnej izolacji się przewrócił. Te osoby stworzyły zamkniętą klikę, w której ręka rękę myła - stwierdził.

Gość PR24 ocenił również, że reforma wymiaru sprawiedliwości nie przyczynia się do obniżenia poziomu praworządności w Polsce. - Problemem naszych elit jest to, że atakują polski rząd zagranicą tylko dlatego, iż realizuje on reformy, którą nie są po myśli pewnych osób. Mąż stanu tak się na pewno nie zachowuje - ocenił Michał Woś.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 27.08.2019

Godzina emisji: 15.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

M. Stachowiak-Różecka: sprawę Ł. Piebiaka musimy traktować poważnie

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 07:41
Sprawę Łukasza Piebiaka musimy traktować absoutnie poważnie, rzecz musi być wyjaśniona - mówiła w Polskim Radiu 24 Mirosława Stachowiak-Różecka, posłanka PiS. - Proszę zwrócić uwagę, jak my reagujemy: jest dymisja, sprawa będzie analizowana, jeśli trzeba, to będzie postępowanie dyscyplinarne. - A po drugiej stronie, co mamy: były szef NIK ma zarzuty prokuratorskie i chce kandydować do Senatu, podobnie Stanisław Gawłowski - dodała. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister sprawiedliwości: sędziowie nie są nadzwyczajną kastą

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 13:23
- Sędziowie nie mogą kierować się żądzą odwetu czy zemsty. Nie są nadzwyczajną kastą ani sędziowie reprezentujący jedną, ani drugą, ani jakąkolwiek inną stronę sporu - powiedział w piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas obchodów europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hejt sędziów w internecie. Z. Ziobro ma pomysł jak z nim walczyć

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 15:34
Zbigniew Ziobro zamierza zwrócić się do Krajowej Rady Sądownictwa z prośbą i apelem o przygotowanie specjalnego kodeksu etyki regulującego zachowanie sędziów w internecie. Kodeks ma dotyczyć przede wszystkim mediów społecznościowych - informuje portal wpolityce.pl.
rozwiń zwiń