X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

S. Szynkowski vel Sęk: brak Donalda Trumpa nie przełoży się na znaczenie obchodów

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 12:05
- W rozmowie telefonicznej Donald Trump przeprosił i wyraził ubolewanie, że z powodu możliwych tragicznych skutków huraganu "Dorian" nie może być w Polsce. Oczywiście rozumiemy to i mamy nadzieję, że ten huragan nie wyrządzi na Florydzie poważnych szkód - powiedział w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych. 
Audio
  • 30.08.2019 Szymon Szynkowski vel Sęk o odwołanej wizycie Donalda Trumpa i polskiej polityce zagranicznej
Szymon Szynkowski vel Sęk
Szymon Szynkowski vel SękFoto: PR24/AK

- Zrozumiałe jest to, że nie była to łatwa decyzja dla Donalda Trumpa. Przyjeżdża wiceprezydent Mike Pence, który dobrze zna polskie problemy. To zastępstwo nie będzie miało przełożenia na znaczenie wizyty reprezentanta USA w Polsce - powiedział Szynkowski vel Sęk zapytany o odwołanie wizyty prezydenta USA na obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

"W duchu prawdy"

witek 1200 free.jpg

Elżbieta Witek: to Polacy oczekiwali wizyty Donalda Trumpa. Nie chodzi o kampanię wyborczą

- Liczymy na to, że te obchody będą okazją do tego, aby padły słowa w duchu prawdy i uczciwości historycznej, która nakazuje patrzeć na Polskę jako na kraj, który bohatersko stawił czoła niemieckiej i sowieckiej nawałnicy. Polacy nigdy nie pogodzili się z myślą o tym, że Polska zniknie z map Europy. Polacy do tej wolności dążyli i odzyskali ją w 1989 r. - zaznaczył gość Polskiego Radia 24. 

- Ostatnie kilkanaście lat pokazało, że to co jest oczywiste dla Polaków, że wojna rozpoczęła się 1 września atakiem Niemiec na Polskę były okresem, kiedy polityce zagranicznej nie poświęcano wystarczająco uwagi. Rząd PiS zwraca na to uwagę i prowadzi tę politykę inaczej. Polska dyplomacja rozpoczęła 23 sierpnia promowanie polityki historycznej. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przygotowało specjalną multimedialną wystawę, która będzie zaprezentowana w prestiżowych lokalizacjach w 80 krajach na świecie - podkreślił wiceminister. 

Polityk wysokiej klasy

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do nominacji Janusza Wojciechowskiego na stanowisko komisarza UE ds. rolnictwa. - Nie słyszałem głosów sprzeciwu wobec wspólnej polityki rolnej. To ogromne fundusze i sfera dopłat i bardzo ważny segment dla Polski. Janusz Wojciechowski łączy osobiste kompetencje z obszarem odpowiedzialności, który nam przypadnie - powiedział.

- To polityk i urzędnik wysokiej klasy, potrafiący konkretnie walczyć o istotne dla Polski sprawy. Trudno znaleźć polityka bardziej kompetentnego na tę funkcję. Nie wydaje mi się, żeby parlament europejski był w stanie podważyć jego kompetencje - uważa Szymon Szynkowski vel Sęk.

Janusz Wojciechowski 1200 EastNews.jpg
Janusz Wojciechowski: komisja ds. rolnictwa jest jedną z najważniejszych w Unii Europejskiej

***

Rozmawiała: Magdalena Złotnicka

Polskie Radio 24/pkr

---------------------

Data emisji: 30.08.2019

Godzina emisji: 11:34

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak