X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Krzysztof Czabański o konwencji PiS: najważniejszy był fundament filozoficzny

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 10:00
- Jeśli odwołujemy się do wolności i solidarności, a mamy na myśli godność człowieka, to jest to fundament filozoficzny. Z wystąpienia prezesa PiS można było zrozumieć, że chodzi o to, by człowiek mógł żyć w godności. To oznacza wolność od czegoś i wolność do czegoś. To jest najważniejsze, narzuca myślenie o polityce i jej roli - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.   
Audio
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Otwierając konwencję PiS w Lublinie, Jarosław Kaczyński podkreślił, że system wartości jego partii jest niezmienny i zmierza do ochrony życia. Jego podstawa dotyczy obrony przyrodzonej godności człowieka. Były premier oświadczył, że jego ugrupowanie dąży w życiu społecznym do zwiększania poziomu równości. Podkreślił, że wolność, równość i solidarność tworzą wartość sprawiedliwości, która jest celem PiS-u.

Czytaj więcej
kowencja pis 663 twitter.jpg
Nowe propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Jarosław Kaczyński: dla PiS najważniejsze są rodzina oraz naród

Prezes PiS zapowiedział też podniesienie płacy minimalnej do trzech tysięcy złotych pod koniec przyszłego i do czterech tysięcy złotych pod koniec 2023 roku. Obiecał również wypłacenie dwóch trzynastych emerytur dla większości emerytów w 2021 roku i podniesienie dopłat dla rolników do poziomu Unii Europejskiej.

"Będziemy rozwijać się gospodarczo"

Zdaniem Krzysztofa Czabańskiego przedstawiona kolejność nie była przypadkowa. - Cała konwencja, wystąpienia, były zbudowane według tej filozofii. Najpierw podstawa i system wartości, który nam przyświeca, później podkreślenie roli rodziny - powiedział.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych zauważył także, że PiS stawia w swoim programie na propozycje gospodarcze. - Premier Mateusz Morawiecki mówił o tym, jak to skonstruował, że będziemy rozwijać się gospodarczo i zapewniać środki na to, żeby było jak, i z kim się dzielić. Nie dzielić i żyć na kredyt, ale na zasadzie, że żyjemy dlatego lepiej, bo się dobrze rozwijamy. Cała konwencja była zbudowana jak oferta, którą przedstawił prezes Jarosław Kaczyński - tłumaczył gość PR24.

Czytaj więcej
ar123.jpg
Premier: 1 stycznia 2020 r. płaca minimalna wzrośnie do 2600 zł

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Antoni Macierewicz o programie PiS: model państwa dobrobytu

Podczas konwencji PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział również reformę systemu sądownictwa. - Niewątpliwie ta reforma będzie trudna, bo jest bardzo spóźniona. Przez lata utrwalały się złe instytucje, a środowisko nie dokonywało weryfikacji kwalifikacji moralnych swoich prominentnych przedstawicieli - przypomniał Krzysztof Czabański. Jego zdaniem trudna reforma sądownictwa będzie wywoływać emocje.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Mateusz Drozda.

Data emisji: 7.09

Godzina emisji: 17.06 

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński do Klubów Gazety Polskiej: musimy obronić dobrą zmianę

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 21:10
"Wywalczyliśmy dobrą zmianę, a teraz musimy ją obronić" – napisał w liście do uczestników V Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów Gazety Polskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po konwencji PiS w Lublinie. "Chcemy, żeby Polacy przyzwoicie zarabiali"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 11:15
- Idziemy w kierunku przyzwoitych płac dla Polaków. Nasi poprzednicy wyznawali zasadę, że im gorzej Polacy zarabiają, tym lepiej dla rządzących. To byli reprezentanci interesów oligarchii, biznesu, a nie zwykłych Polaków - powiedziała w PR24 posłanka PiS Joanna Lichocka. Konwencję Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie, podczas której formacja rządząca ogłosiła swój program, w audycji "7x24" komentowali politycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Łukasz Młyńczyk: przemówienie prezesa PiS było dobrze przygotowane

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 14:00
- Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Lublinie było bardzo dobrze przemyślane i przygotowane. Oczywiście, wiedzieliśmy już wczesniej, że lider tej partii jest erudytą i potafi mówić o bardzo ważnych sprawach - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog, prof. Łukasz Młyńczyk.
rozwiń zwiń