X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jarosław Porwich: Paweł Kukiz to puste słowa i puste hasła

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 11:15
- Gdy widzę go na listach PSL, dziękuję Bogu, że dwa lata temu odszedłem z Kukiz'15 i nie muszę nosić tych zielonych barw - powiedział poseł klubu Wolni i Solidarni Jarosław Porwich. - Paweł Kukiz bardzo często zachowywał się nieetycznie i niemoralnie. Nasz lider miał duże skoki emocjonalne. To nie jest osoba ustabilizowana - ocenił.
Audio
  • J. Porwich: dziękuję Bogu, że odszedłem z Kukiz'15 ("Temat dnia/Gość PR24")

psl pap 1200.jpg
Paweł Kukiz: mam nadzieję, że "małżeństwo" z PSL będzie trwało

Kukiz'15 i PSL podpisały porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu na początku sierpnia. Kandydaci Kukiz'15 wystartują z list komitetu PSL Koalicja Polska.

Jarosław Porwich odszedł z Kukiz'15 dwa lata temu. - Odszedłem, bo zaczęły pojawiać się intrygi, dziwne zachowania, skręty w lewo. Moje serce jest po prawej stronie. Nigdy nie podpisałbym się pod tym, co robi lewica i lewactwo, ani pod tym, co prezentuje Platforma Obywatelska - mówił w PR24.

- Z wielkim bólem i żalem to przyznaję, ale teraz widzę, że to, co mówił Paweł Kukiz, to puste słowa, puste hasła - dodał członek Solidarności w latach osiemdziesiątych.

Poseł przyznał, iż sądził, że "Kukiz'15" będzie naturalnym wsparciem dla PiS". - Pamiętam słowa Pawła Kukiza, że PSL to mafia, zorganizowana grupa przestępcza. Wielokrotnie to powtarzał - powiedział.

Jarosław Kaczyński Photo by Wojciech Kusiński Polish Radio.jpg
Jarosław Kaczyński: polityka niskich płac jest przeciwko interesom pracowników

"Prezes Jarosław Kaczyński ma rację"

Gość PR24 odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział dzisiaj w radiowej Jedynce, że rozmawiał o planowanym podniesieniu płacy minimalnej z prezesem Narodowego Banku Polskiego, który przedstawił pierwsze szacunki, czy wpłynie to źle na gospodarkę. - Nic z tych rzeczy - zapewnił prezes Prawa i Sprawiedliwości. Zarzuty, że po uzależnieniu składek ZUS od dochodu wysokość opłacanych danin wzrośnie, nazwał "oszustwem".

- Prezes Jarosław Kaczyński ma rację. Rozwiązania skierowane w stronę mikroprzedsiębiorców są bardzo dobre - mówił Jarosław Porwich.

Dodał, że "płaca minimalna jest czymś, co podnosi wiele osób z kolan i nie szkodzi to przedsiębiorcom".

- Struktura państwa jest dzisiaj jeszcze trochę skostniała, ale sprawy idą w dobrym kierunku: płaca minimalna, stawka godzinowa czy inne działania, które są skierowane do wszystkich Polaków, do zwykłych ludzi, a nie karmione są tylko elity - wskazywał.


Ryszard Bartosik 1200.JPG
R. Bartosik: Platforma Obywatelska nie lubi Polaków, myśli tylko o władzy

Poseł skomentował także krytykowanie pomysłu przez opozycję. - Platforma Obywatelska i cała tzw. totalna opozycja krytykuje wszystko w czambuł - powiedział.

- Ich argumenty są całkowicie nietrafione, oni mają problem z przekazem, ze strategią i przedstawieniem własnych pomysłów na Polskę - dodał rozmówca Michała Rachonia.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Jarosław Porwich (poseł na Sejm RP)

Data emisji: 11.09.2019

Godzina emisji: 10:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Łopata z PSL o współpracy z Kukiz'15. Jesteśmy równymi podmiotami na listach PSL

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 11:05
- Paweł Kukiz zrozumiał, że nie da się wprowadzić zasad antysystemowych bez pomocy ludzi, którzy w polityce są dłużej, i którzy się na takie zmiany godzą - powiedział poseł PSL Jan Łopata w rozmowie z Polskim Radiem 24. Polityk komentował decyzję o wspólnym starcie ugrupowań w wyborach do Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Łukasz Młyńczyk: porozumienie Kukiza z PSL nie gwarantuje sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 16:07
- To najtrudniejsze wybory dla PSL. Nawet porozumienie między Kukizem a PSL nie gwarantuje sukcesu i jest bardzo trudną próbą pogodzenia sprzecznych interesów i zbudowania tożsamości dla wyborców - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PSL-Koalicja Polska zaprezentowała "jedynki" na listach wyborczych

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 16:26
Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w Tarnowie, Paweł Kukiz w Opolu, a szefowa UED Elżbieta Bińczycka w Łodzi - to niektóre "jedynki" PSL-Koalicja Polska zaprezentowane podczas sobotniej konwencji tego ugrupowania w Płocku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Maciejewski: Polskie Stronnictwo Ludowe walczy o przetrwanie

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 14:15
- PSL pożera Kukiz’15 i to pokazuje, że w polskiej polityce nie słowa i showmani są ważne, ale liczy się aparat partyjny, doświadczenie, ludzie w terenie i objazdy po Polsce, a nie estradowe i facebookowe popisy, które nie utrzymują wyborców – mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski (Sieci). Wspólne listy wyborcze PSL i Kukiz’15 komentował także Jakub Majmurek (Krytyka polityczna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr T. Żukowski: PiS jest najbardziej wiarygodny w kwestii podnoszenia świadczeń

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 15:50
– Konwencyjny weekend przyniósł dużą przewagę dla Prawa i Sprawiedliwości. Informacja o podwyżce płac jest informacją pozytywną dla zwykłych ludzi, dla ich perspektyw. PiS jest najbardziej wiarygodny w kwestii podnoszenia świadczeń. Wyborcy biorą te zapowiedzi na serio – powiedział dr Tomasz Żukowski (socjolog Uniwersytetu Warszawskiego) na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń