X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Publicyści o wystąpieniu prezesa PiS w Zielonej Górze: przekaz do twardego elektoratu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 18:55
Publicyści komentujący w Polskim Radiu 24 wystąpienie lidera Prawa i Sprawiedliwości w Zielonej Górze, byli zgodni co do przekazu prezesa. Ich zdaniem był skierowany do wyborcy "tożsamościowego".
Audio
  • Publicyści w PR24: wystąpienie prezesa PiS w Zielonej Górze do twardego elektoratu
J.Kaczyński na konwencji w Zielonej Górze
J.Kaczyński na konwencji w Zielonej GórzeFoto: PAP/Lech Muszyński

Na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi, prezes PiS Jarosław Kaczyński wystąpił w Opolu i Zielonej Górze. W tym drugim mieście, lider partii mówił miedzy innymi, że "musimy twardo walczyć o Senat".

"Możemy iść do przodu"

Przestrzegał, że "możemy wrócić do tego, co było przed 2015 rokiem, po raz kolejny odbudowywać postkomunizm, bo im się raz po aferze Rywina zachwiał i został przez PO odbudowany, albo możemy iść do przodu, budować polską wersję państwa dobrobytu".

Dodał, że "nasza polityka ma oznaczać, że w Polsce jest coraz więcej własności w polskich rękach".

"J.Kaczyński o imponderabiliach"

- Jarosław Kaczyński przypomniał imponderabilia, które zawsze towarzyszyły PiS i zrobił to dlatego, że diagnozy stanu państwa były trafne - komentował w PR24 Jakub Pacan z tysol.pl. Dodał, że chodzi o wyrównywanie różnic między bogatymi a biednymi, budowanie nowej wspólnoty, odrzucenie postkomunizmu. 

"Przekaz w Zielonej Górze do twardego elektoratu"

Adam Buła z Polska The Times, zwrócił uwagę, że to co prezes PiS mówił w Zielonej Górze było skierowane do "twardego" wyborcy". - To jest ta opowieść, że była komuna i układ i to było na pierwszą kadencję PiS, na kolejną są postkomuniści. Jak ktoś chce wierzyć w czarno-biały świat to to jest opowieść na 2 tygodnie przed wyborami - mówił publicysta. Podkreślił, że to bardzo jednostronny przekaz. 

Jakub Pacan, odnosząc się do tych słów podkreślił, że możne to wynikać z badań wewnętrznych, które pokazują że jest kilka procent twardego elektoratu które można zmobilizować 

"Do Swoich i przekonanych"

Mirosław Skowron z Super Express zaznaczył, że w Zielonej Górze prezes Kaczyński mówił do "swoich i przekonanych". - Pewnie jakieś sondaże wskazywały na demobilizację wśród twardego elektoratu - dodał.

jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak