X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

S. Szynkowski vel Sęk: PiS może szybko doprowadzić do wyrównania dopłat

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 08:15
- Powinniśmy dojść do poziomu dopłat bezpośrednich takiego jak w krajach Europy Zachodniej. Polskim rolnikom należy się to po 15 latach w Unii Europejskiej. Nie ma dzisiaj żadnego powodu, by utrzymywać je na niższym poziomie - mówił w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk (Prawo i Sprawiedliwość).
Audio
  • 09.10.19 Szymon Szynkowski vel Sęk: trzeba walczyć o równy podział dopłat dla rolnictwa
Szymon Szynkowski vel Sęk
Szymon Szynkowski vel SękFoto: PR24/AK

Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że polski kandydat wyjaśnił wszystkie wątpliwości i został jednogłośnie zaakceptowany. - Jest standardem, że na przesłuchaniu w Parlamencie Europejskim posłowie chcą pokazać, że ta instytucja ma znaczenie w procesie "rekrutacji" kandydatów do Komisji Europejskiej. Parlament wykorzystuje kompetencje ostatecznego zatwierdzenia kandydatów. Drobiazgowe przesłuchania to nic nadzwyczajnego - zauważył.

pap_wojciechowski1200.jpg
Janusz Wojciechowski: będę dążył do wyrównania dopłat dla rolników

Dopłaty bezpośrednie dla rolnictwa

Gość audycji przypominał, że obszar odpowiedzialności związany z teką komisarza UE ds. rolnictwa obejmuje dużą pulę środków. - Suma dopłat bezpośrednich, środków na rozwój wsi jest ogromna i trzeba walczyć także o to, by była równo dzielona. Deklaracja Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie - dzięki wywalczeniu teki przez pana Janusza Wojciechowskiego - ma się szansę w bardzo niedługim czasie zrealizować. To jest nadrobienie zaległości, która nie ma uzasadnienia - zaznaczył.

Pierwsze wysłuchanie Janusza Wojciechowskiego w PE odbyło się w ubiegłym tygodniu. Koordynatorzy grup politycznych z komisji rolnictwa PE nie dali mu jednak wówczas zielonego światła. Europosłowie zadali Wojciechowskiemu dodatkowe pytania na piśmie. Odpowiedzi Wojciechowskiego nie przekonały przedstawicieli grup politycznych, którzy w poniedziałek opowiedzieli się za zorganizowaniem kolejnego wysłuchania, które miało miejsce we wtorek przed południem.

W swoim wystąpieniu zamykającym polski kandydat na komisarza UE ds. rolnictwa obiecywał stanowcze działania i dostał zgodę od koordynatorów komisji rolnictwa PE na objęcie stanowiska.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Marcin Kulasek z SLD: niezmiernie cieszy nas decyzja ws. Janusza Wojciechowskiego

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Rozmawiała Eliza Olczyk

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 09.10.2019

Godzina emisji: 07.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W. Bernacki: opozycja krytycznie podchodzi do polskich kandydatów w UE

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 18:50
- Bardzo jasne i klarowne stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego było takie, że kandydatem rządu polskiego na komisarza jest Janusz Wojciechowski. Polska przedstawiła bardzo mocnego, dobrze przygotowanego kandydata - powiedział w Polskim Radiu 24 Włodzimierz Bernacki z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Guzy: J. Wojciechowski to kandydat bardzo dobry merytorycznie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 21:34
- "Utrącenie" kandydatury Janusza Wojciechowskiego przez te "harce" Parlamentu Europejskiego stworzyłoby duży problem dla sformułowania całej Komisji Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy. Gościem "Kontrapunktu" był również prof. Tomasz Grzegorz Grosse.
rozwiń zwiń