more_horiz

Gabriel Bartoszewski: ofiara kard. Stefana Wyszyńskiego przynosi owoce

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 13:21
Papież Franciszek zatwierdził dekret otwierający drogę do rychłej beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. W Polskim Radiu 24 ojciec Gabriel Bartoszewski przedstawił archiwalne zapiski tekstów Prymasa Tysiąclecia w kontekście jego biografii, która była ściśle połączona z historycznymi dziejami Polski.
Audio
  • 12.10.19. Ojciec Gabriel Bartoszewski o kard. Stefanie Wyszyńskim
Kardynał Stefan Wyszyński
Kardynał Stefan WyszyńskiFoto: nac.gov.pl

Watykan poinformował w czwartek, że zaaprobowany dekret dotyczy cudu uzdrowienia przypisywanego wstawiennictwu Prymasa Tysiąclecia. O decyzji tej poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej po środowej audiencji, na której Franciszek przyjął prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynała Angela Becciu. Przedłożył on papieżowi do aprobaty dokumentację procesów zakończonych w kongregacji.

Czytaj więcej
nac stefan wyszyński 1200.jpg
Papież zatwierdził dekret beatyfikacyjny prymasa Wyszyńskiego

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Tomasz Wiścicki: do beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego potrzeba było czasu

Ojciec Gabriel Bartoszewski zauważył, że cud kard. Stefan Wyszyński dotyczy uzdrowienia kobiety z raka. - Na przełomie 14 i 15 marca 1989 roku guz krtani sprawił, że chorująca kobieta była w krytycznej sytuacji. Każdy oddech mógł być tym ostatnim, ale modlitwa przyniosła skutek. Bez żadnej operacji rak wycofał się sam, a po trzech tygodniach kobieta wróciła do domu. Żyje do tej pory - informował gość PR24.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Ks. Przemysław Śliwiński: z radością oczekujemy na beatyfikację kard. Wyszyńskiego

Postępowanie w sprawie cudu uzdrowienia było drugim i ostatnim etapem procesu beatyfikacyjnego kardynała Wyszyńskiego w Watykanie. Wkrótce ogłoszona zostanie data i miejsce mszy beatyfikacyjnej. Proces beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia trwał 30 lat. Rozpoczął się w 1989 roku, czyli osiem lat po jego śmierci.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Łukasz Sobolewski.

Polskie Radio 24

------------------------------------

Data emisji: 12.10.2019

Godzina emisji: 11.06

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem