X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wieczór wyborczy Polskiego Radia. Joanna Lichocka: Polacy chcą, żeby PiS rządziło samodzielnie

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 23:07
- Jesteśmy pierwszym ugrupowaniem po 1989 r., które potwierdziło silny mandat wyborczy. To źródło satysfakcji, że lata pracy, głównie naszych liderów, zostały docenione - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość). W debacie wzięli udział także Marcin Kulasek (KW SLD), Ewa Lider (Nowoczesna, KW KO), Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15, KW PSL).
Audio
Wieczór wyborczy w Polskim Radiu
Wieczór wyborczy w Polskim Radiu Foto: Polskie Radio / Wojciech Kusiński

Joanna Lichocka przypomniała, że środowisko PO wchodzi do Sejmu mocno osłabione. - Samej PO w klubie będzie mniej w kolejnej kadencji ze względu na Nowoczesną czy Zielonych. To jest prysznic dla działaczy tej partii. PiS jest pierwszym ugrupowaniem po 1989 roku, które potwierdziło silny mandat wyborczy i polityczny. To daje satysfakcję, że 4 lata naszej ciężkiej pracy procentują i zostały docenione przez Polaków. Z drugiej strony to wielka odpowiedzialność - stwierdziła.

DSC_9856 kopia 1200.jpg
M. Suski: wiarygodność to klucz do zrozumienia polityki

Marcin Kulasek zaznaczył, że Lewica jako całość nigdy nie wpisywała się w model totalnej opozycji. - Potrafiliśmy chwalić PiS, choćby za 500+. Wytykaliśmy łamanie konstytucji. Ta kampania różniła się od poprzedniej, choćby dlatego, że PiS narzucił pewne rzeczy, do których inni musieli się odnosić - zauważył.

Ewa Lider podkreślała dobry wynik PSL. - Władysław Kosiniak–Kamysz podjął dobra decyzję, stawiając na samodzielny strat. Prawo i Sprawiedliwość nie ma zdolności do zmiany Konstytucji i z tego się też cieszę - zapewniła i dodała, że spodziewała się lepszego wyniku koalicji ugrupowań lewicowych.

Zdaniem Agnieszki Ścigaj, to Kukiz'15 podjął w kampanii wyborczej próbę zaproponowania polityki centrum: "politykę rozsądną, bez wojny, by rozmawiać z każdym ugrupowaniem" komentowała.

mid-19a13597.jpg
Prezes PiS: przed nami zobowiązanie do jeszcze lepszej pracy

Rozmawiała Katarzyna Gójska.

PiS z poparciem 43,6 proc. zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych, co oznacza możliwość samodzielnych rządów - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc.; PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc.

Gdyby takie wyniki potwierdziły się - to według sondażu Ipsos - PiS zdobył 239 mandatów w Sejmie i będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13. Jeden mandat przypadnie innym komitetom.

- Żadna partia w historii III RP nie uzyskała takiego poparcia - komentował w Polsat News premier Mateusz Morawiecki pierwsze sondaże po wyborach parlamentarnych. Pytany, czy pozostanie na czele rządu, odpowiedział, że nie jest to teraz analizowane. Dziś cieszymy się tym, co osiągnęliśmy - dodał.

Według sondażu Ipsos frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 61,1 procent.

Polskie Radio 24/ka

____________________ 

Data emisji: 13.10.19

Godzina emisji: 22:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: ten wynik daje nam ogromny społeczny mandat

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 21:26
- Żadna partia w wyborach parlamentarnych, jeśli się potwierdzi ten wynik, nie miała nigdy procentowo takiego znakomitego wyniku - podkreślił premier Mateusz Morawiecki po ogłoszeniu wyników exit poll wyborów parlamentarnych.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lewica wraca do Sejmu. "Będziemy odważną opozycją"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 21:58
- Wracamy do parlamentu, wracamy tam, gdzie zawsze było miejsce polskiej lewicy - podkreślił podczas wieczoru wyborczego sztabu Lewicy Robert Biedroń, lider Wiosny. Dodał, że Lewica będzie bronić konstytucji od pierwszego do ostatniego artykułu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczór wyborczy Polskiego Radia. Bronisław Wildstein: PiS traktuje państwo poważnie

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 22:35
- Totalna opozycja wmawiała Polakom, że PiS wprowadza autorytaryzm bo wzmacnia Państwo. To nieporozumienie. PiS wzmacnia państwo jako instytucję potrzebną do funkcjonowania wspólnoty - komentował w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein (publicysta). W debacie wzięli udział również Eliza Olczyk (Wprost), Michał Rachoń (TVP), Piotr Zaręba (Dziennik Gazeta Prawna).
rozwiń zwiń