X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Ks. prof. B. Adamczewski: uroczystość Wszystkich Świętych pokazuje naszą przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 10:13
- To święto pokazuje naszą przyszłość. Dla tych w niebie to teraźniejszość, natomiast to pokazuje drogę, którą idziemy i to jest dobre, że mamy dokąd pójść. Uroczystość Wszystkich jest również znakiem, że człowiek jest zdolny do pięknych i wielkich rzeczy - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. Bartosz Adamczewski, wykładowca Seminarium Duchownego w Warszawie.
Audio
  • 01.10.2019 Ks. prof. Bartosz Adamczewski mówi o uroczystości Wszystkich Świętych
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu/cc

- To jedno z najpiękniejszych świąt - święto świętości. To piękno człowieczeństwa, że każdy człowiek ma być święty. To święto Kościoła, ale też człowieczeństwa. Człowiek powinien być piękny i wspaniały - przyznał ks. prof. Adamczewski. 

Nasza przyszłość 

- Tęsknimy do czegoś i to dobrze, że nie zgadzamy się na bylejakość i chcemy żyć ideałami nawet, gdy to nam nie wychodzi. Uświadamia nam to jednak, dokąd idziemy. To święto pokazuje naszą przyszłość. Dla tych w niebie to teraźniejszość, natomiast to pokazuje drogę, którą idziemy i to jest dobre, że mamy dokąd pójść. Uroczystość Wszystkich wskazuje też na to, że człowiek jest zdolny do pięknych i wielkich rzeczy - zaznaczył ks. profesor.

świeca śmierć 1200 free
Ks. Roman Bogacz: w ziemskim życiu należy rozwiązać wszystkie sprawy

- Uroczystość Wszystkich Świętych jest uroczystością świętych, ale wiemy, że jest cała masa ludzi świętych także bez procesów kanonizacyjnych. Chcemy to pokazać, że takich ludzi, którzy potrafią być ideałem, jest dużo. Tych ludzi są tysiące. Być może każdy z nas znał taką osobę, po której było widać, że była znakiem Boga. W pewnych ludziach jest odbicie tego, że jest w nich Bóg. Każdy jest inny. Chodzi o to, by być przenikniętym Bogiem - dodał.

Święta pełne nadziei

- Święci zmienili nasz świat. Widać jak nasza świadomość jest ukształtowana chociażby przez Jana Pawła II, który wpłynął na sposób postrzegania świata przez Polaków. Trudno powiedzieć, że go nie doceniamy. Podobnie znana w świecie jest św. Faustyna. Tacy święci przeorali świadomość nie tylko Polaków, ale całego świata. Gdyby nie oni, nasza mentalność byłaby zupełnie inna - zwrócił uwagę gość Polskiego Radia 24. 

<<CZYTAJ TAKŻE>> "Śmierć nie jest końcem". Dziś uroczystość Wszystkich Świętych

- Wiemy, że ci ludzie wierzyli i ufali Bogu, a z drugiej strony mieli mnóstwo ułomności, które ma każdy z nas. Modlimy się za nich, by Bóg ich z tego oczyścił. Człowiek, który jest łachudrą, nie może stanąć przez Bogiem twarzą w twarz. Po to się za nich modlimy i często za nich coś ofiarujemy - stwierdził.

- Zmarli są teraz skazani na nas. Oni potrzebują nas, a kiedyś z kolei my będziemy kogoś potrzebować. Człowiek nie zbawia się sam, dlatego te modlitwy i ofiary są potrzebne. Po to ofiarujemy za zmarłych naszą modlitwę i odpust - przyznał rozmówca.

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji była Małgorzata Jędrzejczyk

Polskie Radio 24/pkr

______________________

Data emisji: 01.11.2019

Godzina emisji: 09.34

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ks. prof. Naumowicz: wspominajmy i módlmy się za naszych bliskich

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 23:33
Jaką tradycję i jakie znaczenie mają uroczystości Wszystkich Świętych i Zaduszki w polskiej kulturze? Odpowiedzi na to pytanie i wiele innych szukał ks. prof. Józef Naumowicz, który był gościem Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. dr Jarosław Grabowski: spotkanie z Bogiem jest naszym przeznaczeniem

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 12:08
– Uroczystość Wszystkich Świętych to znak więzi Kościoła z tymi, którzy dostąpili już spotkania z Chrystusem. To przypomnienie prawdy o świętych obcowaniu, czyli zjednoczeniu w wierze z chrześcijanami będącymi już w niebie – powiedział ks. dr Jarosław Grabowski, redaktor naczelny tygodnika "Niedziela".
rozwiń zwiń